6 C
Mitrovica
17 Dhjetor, 2017 - 06:46:11

Trupi

Ndërlidhja e temperamentit ciklotimik me depresionin dhe ankthin

© Islam Borinca, P.h.D Cand, UNIGE 30.06.2016 Ciklotimia është definuar si një gjendje depresive dhe manike e cila nuk e ka intesitetin dhe kohëzgjatjen e duhur...

Maska bio për fytyrën që duhet ta bëjë çdo femër mbi...

E kush nuk dëshiron të ketë një fytyrë të butë dhe të lëmuar si fëmijët e vegjël. Për të pasur këtë, e madje edhe një...

Ju kërcet nofulla kur e hapni gojën, e vërteta do t’ju...

Dhimbjet e kokës në mëngjes, stresi, tensionimet dhe kërcitja që dëgjoni sa herë hapni gojën, janë simptoma të çrregullimit temporalmandibular Zakonisht simptomat e para janë...

PINI BIRRËN? Lexoni se a është mirë apo keq!

Jemi të sigurt se, njësoj si ne, edhe ju që po lexoni këtë artikull do të befasoheni! Alkooli “akuzohet” si shkaktar i disa sëmundjeve...

Po na mashtrojnë e helmojnë: Pulat mbushen me ujë e kemikate!

Pula që ne e kemi në tryezat tona shpesh po pumpohet me ujë dhe kemikate, krejt kjo pët t'u fituar në peshë, dhe kështu...

Ja si duhet të veproni kur ju ngec një ushqim në...

Është ndjesia më e keqe që mund të përjetojmë. Në ato momente mendojmë se erdhi fundi ynë, dhe asgjë nuk mund të bëjmë për...

4 lugë në ditë dhe kanceri do të tërhiqet (Foto)

Shkencëtari i njohur rus e zbulon recetën për barin më të fuqishëm natyral, të cilin mund ta bëni edhe vet! Sipas shkencëtarit rus, ekziston recetë...

Shenjat e para të kancerit ovorian

Çdo vit diagnostikohen mijëra gra me kancer të vezoreve. Një ndër arsyet kryesore se pse numri i personave të prekur me këtë sëmundje rritet...

Kanceri i prostatës, sa herë në muaj duhet të bëni seks...

Autoerotizmi është një prej mënyrave që parandalon kancerin e prostatës. Një ekip studiuesish amerikan të Universitetit të Boston, kanë zbuluar se duke u masturbuar...

Largon thinjat me ilaçin e ri kundër kancerit të mushkërinjëve!

Gjatë testimit të medikamentit të ri 14 nga 54 pacientët me flokë të thinjur ju kanë kthyer përsëri flokët e errët. Tani është duke u...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË