Trupi

Temperaturat po bien. Mbroni shëndetin në këtë formë

Tashmë pothuajse jemi futur zyrtarisht në stinën e dimrit dhe me rënien e temperaturave, vijnë dhe shfaqen ftohjet, gripi dhe komplikime tjera shëndetësore. Para se...

Këto 3 ushqime ju bëjnë të ndiheni gjithmonë të uritur…

Nuk kanë kaluar as 10 minuta që jeni ngritur nga tryeza dhe sërish e gjeni veten duke pickuar ndonjë gjë të vogël në frigorifer,...

Kanceri i prostatës, sa herë në muaj duhet të bëni seks...

Autoerotizmi është një prej mënyrave që parandalon kancerin e prostatës. Një ekip studiuesish amerikan të Universitetit të Boston, kanë zbuluar se duke u masturbuar...

Çfarë nuk duhet të bëni në dush? Shkakton pasoja të tmerrshme

Kanceri ovarian njihet si një vrasës i heshtur që shkakton vdekjen e një numri të madh grash. Shumë shkencëtarë nga Shtetet e Bashkuara thonë se...

Kryqëzimi i këmbëve kur jemi ulur bën keq për shëndetin

Më këmbë të kryqëzuara, një grua ndjehet gjithmonë më seksi. Por a jemi të sigurt nëse ky qëndrim i bën mirë shëndetit? Studime të ndryshme...

GRUPI I GJAKUT… cilat sekrete përmban?

Mund të zbuloni shumë gjëra vetëm nga grupi i gjakut. Po të bëni vetëm një kërkim të thjeshtë në Google për 4 grupet e...

9 vjeçari me HIV që ia doli të shërohet!

Ka bërë menjëherë bujë lajmi i djalit 9-vjeçar që ishte i infektuar me HIV që nga lindja, sepse gjatë jetës në vazhdim ai nuk...

SCHMINKA: Si të zgjas tërë ditën?

Në fakt është një teknikë e çuditshme, por që përdoret nga mjaft emra të njohur, siç është Bella Hadid. Tualeti në fund të ditës...

PINI BIRRËN? Lexoni se a është mirë apo keq!

Jemi të sigurt se, njësoj si ne, edhe ju që po lexoni këtë artikull do të befasoheni! Alkooli “akuzohet” si shkaktar i disa sëmundjeve...

A KE NDJENJA? Lexoni per inteligjencën tuaj emocionale…

1. Ju jeni në gjendje të artikuloni përvojat emocionale. Ne mësojmë bazat e fjalorit emocional që kur jemi fëmijë të vegjël, me fjalë të...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË