Trupi

Mos i mbështjellni fëmijët me batanije: Mund t’iu ndodh diçka e...

Tendenca e mbështjelljes së fëmijëve t’i qetësuar para se të flenë mund të ketë pasoja të rënda tek ta, paralajmërojnë mjekët. Sipas disa mjekëve australianë,...

Xhenxhefili, erëza që eleminon dhimbjet e barkut

Erëza djegëse, xhenxhefili, qetëson sistemin tretës, që ndihmon në tretjen e ushqimit, duke lehtësuar kështu dhimbjet e stomakut. Kjo erëz mund të jetë sidomos e dobishme për gratë që janë në...

Mungesa e vitaminës K, shkasi kryesor për menstruacione me dhimbje!

Gjakrrjedhja në formë të hematomës nën lëkurë, gjakrrjedhje në muskuj, si dhe nga mukoza, trakti gastrointestinal dhe sistemi urogjenital mund të jenë tregues të...

Lajthia e papërpunuar më e shëndetshme se secili ilaç!

Lajthia, falë popullaritetit të saj përfshihet në shumë receta dhe produkte. Për popullaritetin e saj më meritor është shija dhe vlera e saj ushqyese....

Fytyrë pa rrudha me majdanoz e limon!

Me kalimin e viteve, edhe trupi ynë ndryshon. Fytyra është pjesa e parë e trupit e cila shfaq shenjat e vjetëve që kemi mbi...

Ja metodat natyrale për të ndalur dhimbjen e kokës

Dehidratimi, pagjumësia, lodhja, tensioni ulët, stresi… këto e shumë arsye të tjera mund të fshihen pas dhimbjes së kokës! Mund të përjetoni marramendje, mund ta...

Asnjëherë nuk duhet ta hani ushqimin ku ka prekur miza

Nëse një mizë fluturon në piknikun tuaj të përgatitur mirë, me siguri se hapi i parë që e bëni është ta largoni atë dhe...

Mashtrojeni lukthin: Fshehtësia për më pak kilogramë!

Nëse dëshironi të hiqni ndonjë kilogram shtesë, nuk është e thënë të konsumoni vetëm ushqime me pak kalori dhe të vuani urie, por duhet...

Mos i hidhni gjethet e karotës! Ilaçi më i mirë për...

Gjethet e karotës janë një burim i shkëlqyer i vitaminave, mineraleve dhe proteinave të cilat kanë aftësinë për të pastruar gjakun, gjëndrat limfatike dhe...

Shpëtimi për zemër, mushkëri dhe nervozë: Receta e lashtë popullore që...

Që moti populli ynë kësaj bime i është qasur si bimë mbrojtëse. Këtyre ditëve përsëri e kujtojmë murrizin, i cili pothuajse është harruar, e...

Përcjellni GazetaOra.com

411,180FansaPëlqeje
3,334NdjekësitNdjekës
0AnëtarëAnëtarësohu

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË