6 C
Mitrovica
19 Qershor, 2018 - 02:28:26

Trupi

Sekreti për lehtësimin e dhimbjes të shpinës është në këmbët tuaja!...

Është shumë e rëndësishme për ju të kuptoni se këmbët tona janë një pjesë shumë e rëndësishme e trupave tanë, edhe pse shpesh nuk...

Më thuaj ku ke puçrra dhe akne, të të them çfarë...

Nuk është sekret që lëkura është pasqyrim i shëndetit, dhe ata që ndjekin një dietë të shëndetshme kanë edhe një lëkurë më të pastër. Por,...

Mos konsumoni kafe për dy javë, ja çfarë i ndodhë trupit

A keni menduar ndonjëherë të hiqni dorë nga zakoni juaj i të konsumuarit kafe për çdo ditë. Mungesa e kafeinës për një periudhë, siç fjala...

Ushqimet që na shpëtojnë nga dhimbja e fytit

Dhimbja e fytit mund të jetë një simptomë që shoqëron sëmundje të ndryshme, duke filluar nga infeksionet e deri tek problemet e frymëmarrjes. Zakonisht është...

Pesë teknika për përmirësim të memories

Edhe çka tjetër është dashur të blej? Ku e kam parkuar automobilin? A e kam fikur shporetin? Këta janë vetëm disa shembuj të pyetjeve...

Është zbuluar shkaku përse më së shumti femrat mbeten shtatzënë dimrit...

Mardhënia pa mbrojtje dhe mashtrimet të cila janë të shpeshta në këtë stinë nuk janë shkaku i vetëm. Me siguri keni dëgjuar që më së...

Shkencëtari rus zbulon ilaçin kundër kancerit, mund ta përgatisni në shtëpi

Gjatë një prej leksioneve të tij, profesor Hristo Mermerski ka vërejtur se ilaçi i tij është një lloj ushqimi për trupin, i cili e...

Stresi psikologjik njëri ndër faktorët kryesorë të sëmundjeve

Një studim i ri ka dhënë një pasqyrë interesante dhe ka shpjeguar se si stresi psikologjik mund të na bëjë të sëmurë. Hulumtuesit në Universitetin...

Kjo është pesha ideale e trupit sipas gjatësisë

Dëshironi të dini se cila është pesha ideale e trupit tuaj? Atëherë shikoni rezultatet! Rezultatet bazohen në këtë lloj formule: (Gjatësia juaj – 100) –...

Nëse fleni më pak se 8 orë gjatë natës, mund të...

Ndërprerjet e rregullta të gjumit gjatë natës mund të rrisin vështirsit dhe të-të çojnë në mendime negative, e më pas të keni depresion dhe...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË