6 C
Mitrovica
20 Mars, 2018 - 12:27:48

Trupi

Nëse ju dhemb shpatulla, urgjent tek mjeku vuani nga …

Nëse ju dhembin supet, urgjentisht shkoni te mjeku: Ja cilën sëmundje vdekjeprurëse tregon dhembja e supeve. Dhembja e supeve kryesisht konsiderohet si gjendje e parëndësishme,...

Parandaloni vjelljen në udhëtime: Këto janë burimet natyrore që ndihmojnë!

Mundimi i lukthit deri te vjellja mund të jetë një problem gjatë muajve të verës dhe sezonit të festave, me kohë filloni të mendoni...

QKUK kryen një operacion heroik, cilësohet si njëri nga më të...

62-vjeçari nga komuna e Prishtinës Memli Zhubi javë më parë ka pasur pëlcitje të enës më të madhe të gjakut (arteries) në organizëm. Ai thuajse...

Çaji që ju ndihmon të bini në peshë shpejt, pastron mëlçinë,...

Xhenxhefili është një erëz që ka filluar të përdoret ndjeshëm në shekullin XXI. Ai është i pasur me xhinxherol, shogaol dhe zingeron. Xhenxhefili ka veti...

Mjeku: Trajtimi i kancerit te gjirit

Mos i hidhni gjethet e karotës! Ilaçi më i mirë për...

Gjethet e karotës janë një burim i shkëlqyer i vitaminave, mineraleve dhe proteinave të cilat kanë aftësinë për të pastruar gjakun, gjëndrat limfatike dhe...

Shpëtimi për zemër, mushkëri dhe nervozë: Receta e lashtë popullore që...

Që moti populli ynë kësaj bime i është qasur si bimë mbrojtëse. Këtyre ditëve përsëri e kujtojmë murrizin, i cili pothuajse është harruar, e...

Dy lugë nga ky çaj në ditë shëron reumatizmin për katër...

Reumatizma, por edhe probleme të tjera me dhimbjet e kockave, osteoporoza dhe artriti mund të shërohen duke pirë 2 lugë çaji çdo ditë për...

Mos i ruani kurrë vezët në derën e frigoriferit

Vezët janë lirë, të shëndetshme dhe të thjeshta për përgatitje, por gjatë verës megjithatë duhet të keni kujdes që ato të jenë të freskëta...

Si t’i shëroni ethet e brendshme që ju bëhen në gojë

Ethet e brendshme, janë shenja të vogla të bardha që bëhen brenda gojës tuaj, por shpesh ju shkaktojnë probleme kur hani ushqim dhe kur...

TOP PUBLIKIMET

JU REKOMANDOJMË