E diel, 20 Shtator, 2020

Këto janë makinat më të famshme Mercedes AMG!

Për rreth 25 vjet, version AMG i prestigjiozes Mercedes, ka qenë më i kërkuari dhe më i ëndërruari në të gjithë gamën e prodhimit nga Mercedes. Në gjithë këto vite, ata kanë mundur të prodhojnë versione që kanë përparuar më kohën, në teknologji dhe dizajn. Këto janë makinat AMG më me emër të Mercedes :

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

1993 C36 AMG

U lancua më 1993 dhe kishte 276 kuaj fuqi. Ajo u shit si model i ri deri më 1996 dhe u nxorrën në treg plot 5400 makina të kësaj linje.

1993 C36 AMG

1997 Mercedes-Benz CLK GTR

Makina me të cilën Mercedes fitoi prestigj. Ajo ishte më 612 kuaj fuqi dhe arrinë shpejtësinë deri në 198 milje në orë. Në 1998 ajo u fut në librin Guinness si makina më e shtrenjë të botë dhe kushtonte 1.573.000 $.

1997 Mercedes-Benz CLK GTR

2003 G55 AMG

Me 500 kuaj fuqi i hapi rrugën trendit të ri të makinave të Mercedes arrin shpejtësinë 60 km në më pak se 5 sekonda dhe vazhdon të prodhohet edhe sot.

2003 G55 AMG

2011 Mercedes-Benz SLS AMG

U prodhua deri para një viti dhe ishte konkurrente e denjë e modeleve të fundit të Ferrari dhe Porsche.

2011 Mercedes-Benz SLS AMG

2016 Mercedes-AMG GT3

Ky është version më i ri i AMG në treg. Ai ka sjellë një tjetër hov teknologjik dhe dizajni, që janë thjesht të paimagjinueshme. Cmimi kap shifra marramëndëse, por për një makinë të tillë, ai vlen!

2016 Mercedes-AMG GT3

Sourcedomino

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm