E shtunë, 31 Tetor, 2020

Këto janë produktet e reja që Apple do të prezantojë në 2016!

Apple është kompania gjigante që ka bërë revolucion në fushën e teknologjisë. Viti 2016 pritet të sjellë në treg një sërë produktesh të reja, të cilat do të sillen po ashtu me risi dhe të reja teknologjike. Ja c’duhet të prisni nga Apple këtë vit:

Duhet të lexoni

I njihni këta të tre? Janë personat që kujdesen çdo ditë për rrugët, çerdhet, kopshtet, shkollat, ndriçimin e gjelbërimin në qytet.

Nga Marjon Gorica Shumë kush sheh cdo ditë në rrugët e Tiranës përsona të ndryshëm të cilët punojnë në gjithcka...

E FUNDIT/Tërmeti trondit Izmirin, godina të shembura e njerëz që ulërasin nëpër rrugë

  Një tërmet me magnitudë 7 ballë është shënuar midis Greqisë dhe Turqisë pak minuta më parë, duke krijuar një...

‘Po rezistojmë me forcë’, Rama në kantierin e rindërtimit: Mund të kishim harruar të nesërmen!

Nga kantieri i rindërtimit në zonën e Bregut të Lumit, kryeministri Edi Rama është shpreshur se jemi duke rezistuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ora Apple Watch 2

Apple është gati të lancojë gjeneratën e dytë të orave digjitale. Ajo do të lancohet në mars dhe do të sjellë shumë surpriza. Ora do të jetë e ndjeshme ndaj nivelit të oksigjenit në gjak, presionit të gjakut dhe lëkurës së individit që e përdor. Në pamje do të jetë më e hollë se version i parë dhe do të ketë kamera si dhe mundësinë për t’u lidhur me Wi-Fi.

Ora Apple Watch 2

Iphone 7 dhe iphone 7 plus

Dy versionet e Iphone që mezi priten nga përdoruesit. Ato do të lancohen në shtator dhe do të kenë të përmirësuara sistemet e tyre operative, cilësinë e kamerës, identifikimin e gishtit vetëm me lëvizje të dorës në ajër dhe dizajn mbesëlënës.

Iphone 7 dhe iphone 7 plus

Iphone 6c

Telefoni do të jetë vetëm 4 inc dhe do të lancohet në mars. Ai do i paraprijë versionit me teknologji më të përparur të Iphone 7, që del në shtator.

Iphone 6c

Ipad Air 3

Ai mendohet të jetë një version më i përparuar se pararendësit e tij dhe do të ketë risi në sistem e procesor.

Ipad Air 3

MacBook Air

Linja më popullore e laptopëve Apple. Risitë e tij nuk janë bërë shumë publike, sepse Apple kërkon të surprizojë me teknologjinë innovative që do të këtë ky laptop nga kompania Apple.

MacBook Air

Sourcedomino

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

I njihni këta të tre? Janë personat që kujdesen çdo ditë për rrugët, çerdhet, kopshtet, shkollat, ndriçimin e gjelbërimin në qytet.

Nga Marjon Gorica Shumë kush sheh cdo ditë në rrugët e Tiranës përsona të ndryshëm të cilët punojnë në gjithcka...

E FUNDIT/Tërmeti trondit Izmirin, godina të shembura e njerëz që ulërasin nëpër rrugë

  Një tërmet me magnitudë 7 ballë është shënuar midis Greqisë dhe Turqisë pak minuta më parë, duke krijuar një situatë kaotike në qytetin e...

‘Po rezistojmë me forcë’, Rama në kantierin e rindërtimit: Mund të kishim harruar të nesërmen!

Nga kantieri i rindërtimit në zonën e Bregut të Lumit, kryeministri Edi Rama është shpreshur se jemi duke rezistuar me forcë dita ditës pas...

Drejtoresha e DPPGJ në terren me punëtorët e qytetit:  Po i dhurojmë ngjyra Tiranës

Nga Marjon Gorica Qyteti si gjithnjë kurohet me kujdes në shumë aspekte të ndryshme, kjo në varësi dhe të drejtorive specifike në varësi të Bashkisë...

Serologjiku dhe testi RT-PCR, ku po gabojnë shqiptarët? Zgjedhin më të lirën…

Marjon Gorica-Ky është një shkrim i referuar nga specialistë të fushës. Në një kohë kur është rritur numri i testimeve në lidhje me pandeminë Covid19,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm