E shtunë, 8 Gusht, 2020

K.F. ´KOSOVA´e Bernhausenit dhe shkollat shqipe të Stuttgartit me rrethinë janë shembulli më i mirë i bashkëpunimit për mërgatën Shqiptare!

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Reportazh nga Stuttgarti:  Zeqir Asllani

Me datën 22.05.2016. ishte një ditë feste për të gjithë shqiptarët e Stuttgartit me rrethinë e cila u organizua nga K.F.´´KOSOVA´´ e Bernhausenit në Filderstdt-Bonlanden, në bashkëpunim me shkollat shqipe të Stuttgartit me rrethinë të arsimtarëve Zejnije & Zeqir Asllanit.

image-fb8c61de91c09d644f02bf8bc22eb16783476dbd8d1710c90507065536d44c17-Vshkolla shqipe

Ky bashkëpunim qëndron fuqishëm tash e pesë vite më parë , falë sinqeritetit,respektit të ndërsjellët,kryerjes së detyrave nga secili veç e veç në mënyrë vëllazërore, duke mos shikuar asnjëherë interesat personale, por duke punuar në të mirën e Klubit ´´Kosova´´, në të mirën e shkollës shqipe, në të mirën e fëmijëve tanë,që janë ardhmëria e ndritshme e Kombit Shqiptarë,kudo që jetojnë, punojnë dhe veprojnë në mërgatën shqiptare. Festa e Flamurit Kombëtar dhe përvjetori i Pavarësisë së Kosovës, janë dy data të veçanta për K.F.´´KOSOVA´´e Bernhausenit dhe shkollat shqipe të Stuttgartit me rrethinë, të cilat i organizojnë në mënyrë të përkryer me programe të pasura kulturore, por nuk mungojnë as edhe ato sportive ,që çdo herë mirëpriten nga mërgata shqiptare. 

image-5b2f41f5c934f76774ce7c133ee4099ac8691078af04318b2e8da88d8e3f39bf-Vimage-26a8a4657a555d59a3b37c851580282514fd20511ea0804f540e2d73ffd36eab-VSukseset e K.F.´´KOSOVA´´në këtë vit janë të veçanta nga vitet e kaluara, falë riorganizimit të mirëfilltë të gjithë anëtarëve të klubit pa dallim, duke filluar nga Kryetari zot. Rizah Aliu, anëtarët e kryesisë Shpejtim Mushkolaj, veteranit zot. Qamil Gjuraj, Nuredin Gjuraj, Isuf Elezaj, Musë Leci, Vëllezërve Gerxhaliu, por duke mos harruar kurrsesi meritat që ka trajneri i palodhshëm zot. Besim Blakaj, me përkrahjen e fuqishme të sponsorëve pa dallim duke filluar nga Mishtorja  ´´GASHI´´ Jeton Grabanica , si dhe aktivisti i dalluar Shaip Mushkolaj,dhe të gjithë të tjerët.  Këto suksese janë evidente falë djelmoshave dhe veteranëve të fushës së gjelbërt, që me mundin dhe djersën e tyre ekipore i´a arritën qëllimit të shpallën Kampion i Ligës për vitin 2015-16. Tani,që nga sezoni i ardhshëm këta djelmosha të K.F.´´KOSOVA´´do të bëjnë gara në Kreiss Liga A, dhe në sezonin e ri presim suksese të reja!

image-87d657f8b55078bde3470e62c9295ec4b3259b19a1b98c2897ae0bba53c9ab13-VPër këtë ditë feste K.F.´´KOSOVA´´ishte shumë e kujdesshme dhe ftoj të gjithë miqtë dhe bashkëpunëtorët në rrugëtimin e tyre 26-vjeçar, për të festuar s´bashku me familjet e tyre,për të gjithë ata, që kontribuon dhe bashkëpunuan gjatë këtyre viteve për K.F.´´KOSOVA´´,ata ndanë: “Mirënjohje”në shenjë falënderimi, ku në mesin e tyre janë edhe arsimtarët e shkollave shqipe, si dhe portali i KosovaritMedia.

image-93a6fd6a57747c18cc4d4f589e4785f7fa1f6b40ab7e2a1e777b3c3052e45765-VMotrat dhe nënat tona, ishin ato të cilat u përkujdesën për këtë ditë feste, begatuan me ushqimet tona tradicionale, ku patën rastin të gjithë të shërbehen me ushqim dhe pije freskuese falas!

Në këtë ditë feste ishte e pranishme edhe RDK-va, në gjuhën shqipe për Stuttgartinë me rrethinë, zot. Qani Rexhepi i cili e madhështoi me prezencën e tij..       foto

Kjo ditë feste u realizua falë sponsorëve besnik që po përkrahin këtë klub futbollistik me traditë 26-vjeçare!

Ne mundem të shkruajmë edhe me mijëra fjalë, por një foto flet më shumë se një mijë fjalë!     

image-e67f444de3f66109821c1bd21ced6712241fe826b5f6ac500e78d86ceee24509-VPër fund na mbetet për t´iu dëshiruar suksese të mëtejme K.F.´´KOSOVA´´dhe shkollave shqipe të Stuttgartit me rrethinë,  kjo le të jetë një këshillë për të gjithë njerëzit e vullnetit të mirë, që të punojnë dhe të investojnë në të mirën e fëmijëve tanë, në të mirën e gjeneratave që do të vijnë pas nesh, sepse vetëm të bashkuar, do të jemi më të fortë, për t´a kryer amanetin e Rilindësve tanë, të cilët tërë jetën e tyre i´a kushtuan: Çështjes Kombëtare,për hapjen e shkollave shqipe si dhe formimin e shtetit Shqiptar!

Prandaj, ne kemi obligim moral dhe Kombëtar, që të përkujdesemi për brezat e rinj, që të edukohen dhe arsimohen në gjuhën e ëmbël shqipe këtu në mërgim, sepse nesër do t´na gjykojnë brezat që do të vijnë pas nesh..

Përzgjedhjen e këngëve për argëtim sa më të mirë, për të pranishmit në këtë ditë feste u përkujdes, Digjej Blendi 

image-263d9579af28af13a71dede1d47c25e228cb5245eb3007d52c8837a5348c5666-VShpresojmë se të gjithë janë ndarë të kënaqur në këtë ditë feste e cila u organizua nga K.F.”KOSOVA” e Bernhausenit dhe shkollat shqipe të Stuttgartit me rrethinë.

image-f6ccaa951cd4ed5b64eb3a7ac2239a8cb567f163462045d0965cb75d6b55ff83-Vimage-524fa1736ac28a54c6b7c3091dd0e6eab8bb782791d2aadf4a893fdc7a91ea74-Vimage-b015d7d0284f0178d4cef2095d213df4e7ee3ea5510d2b0fd5dc4d77785cf1ed-V

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm