E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Uragani “ALGLOBOS” pushton skenat muzikore shqiptare

Duhet të lexoni

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Shkruan: Florim Zeqa

Maratona muzikore e grupit “ALGLOBOS” nuk ka të ndalur. Fillimisht shpërthyen me video-klipin “Dua të jetoj”, vazhduan me të dytin “Për ty mendoj”, për të ardhur tek videoklipi i tretë brenda tre muajve, me Reggaeton Shqip, i realizuar në mënyrë të shkelqyeshme në Studion SWART-Media Production në Tiranë.

Grupit fantastik “ALGLOBOS” përbëhet nga Bledar Zeqa e Klodi Qahajaj dhe është njëri prej grupeve më të suksesshme në mërgatën tonë.

Bledar Zeqa, i njohur me noftkën BLEDI i lindur në Mitrovicën e Boletinit (Kosovë), ndërsa Klodi Qahajaj, i njohur me nofkën KLANDESTINO i lindur tek shkëmbi i Kavajës (Shqipëri). Këta dy të rinjë janë dueti më simpatik dhe më i kërkuar në diasporën shqiptare në Itali.

E vaqanta është se përveq muzikës, etnitetit dhe gjakut shqiptar, këta dy të rinjë i bashkon edhe viti i lindjes (1987) dhe emigrimit në Itali (1998). Bledi i ikur nga flakët e luftës në Kosovë, ndërsa Klodi nga situata e rënduar socio-ekonomike në Shqipëri.

AlGlobos – Reggaeton Shqip

Pas realizmit të Reggaeton Shqip, grupi “ALGLOBOS”, gjegjësisht dueti Bledi-Klodi janë bërë përveqse të njohur, edhe shumë të kërkuar nga adhuruesit e tyre në mërgatën shqiptare në Itali.

Kështu, “ALGLOBOS” me punën e tyre të jashtëzakonshme, përformancën e shkëlqyer në skenë dhe mesazhin e fuqishëm të këngëve të tyre janë vënë në shënjestër të dy organizatorëve më të suskesshëm të koncerteve në Itali; “NEXT Event”
dhe “GOLD EVENT”, për të cilët grupi “ALGLOBOS” është bërë cak i pakalueshëm.

Videoklipi i fundit, gjegjësisht Reggaetoni Shqip i grupit “ALGLOBOS” ua ka hapur rrugën e suksesit drejt skenave muzikore edhe jasht vendit ku jetojnë (Itali).

Kështu vetëm javëve dhe ditëve të fundit kanë përformuar në disa skena televizive, duke e bërë videpklipin akoma më të kërkuar nga adhuruesit e tyre në të gjitha vendet dhe trevat ku jetojnë shqiptarët.

Thënë ndryshe, uragani “ALGLOBOS” ka pushtuar skenat muzikore shqiptare. Përveq kërkesave për pjesmarrje në shumë koncerte në Diasporë dhe trojet shqiptare (Kosovë e Shqipëri), gjatë muajëve korrik-gusht janë të ftuar të përformojnë në shumë dasma dhe ahengje familjare shqiptare.

Si gjithnjë, grupi “ALGLOBOS” me modesti ju përgjigjet ftesave të bashkatdhetarëve, ngase nuk janë nga ata që vëjnë kushte (çmime të larta) për shkak të shpirtit human dhe kushteve të mira socio-ekonomike që posedojnë.

Grupi “ALGLOBOS” aktualisht ndodhet në Kosovë për arsye të realizimit të videoklipit të radhës dhe pjesmarrjes në disa aktivitete, ndersa në muajin shtator planifikojnë të realizojnë videoklipin e pestë me radhë. Njiherit do të jetë ky Reggaeton Shqip, i dyti me radhë, i realizuar jasht studiove televizive, në ambiente të hapura dhe vende me peshë historike për kombin tonë.

Videoklipi i pestë i grupit “ALGLOBOS”, pritet të jetë kryevepër e dy të rinjëve shqiptarë në Diasporë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm