E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Djaloshi thotë se ka jetuar në Mars: Unë e di se çfarë e pret Tokën!!!

Duhet të lexoni

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Duket se Boriska ka vështirësi serioze në shkollë. Pas testimit e futën menjëherë në klasën e dytë, por më pas ai u përpoq për ta larguar nga shkolla. Si të ishte e dobishme kur djaloshi ndërprente mësimdhënësit duke ju thënë, “Maria Ivanovna, nuk jeni duke e thënë të vërtetën! Nuk jeni duke na mësuar në mënyrë të duhur! “. Mësimdhënësve kjo ju ka ndodhur disa herë në ditë nga djaloshi me emrin Boriska, publikon Aura, transmeton GazetaOra.com

Për një djalë të pazakontë të quajtur Boriska u dëgjua për herë të parë nga tregimet e pjesëmarrësve të një ekspeditë në veri të zonës Volgograd të Rusisë. Fytyra e rrumbullakët dhe sytë e tij të mëdhenj, në një T-shirt të verës dhe me baseball kapelë, me aspak frikë nga të rriturit, gjithnjë me histori rreth qytetërimit marsian, rreth qyteteve megalitike dhe anijeve hapsinore të Marsit, rreth fluturimeve në planetet e tjera, dhe për jetesën në Lemuria në Tokë, jeta kjo që e njeh nga përvoja e vet, duke qenë se një herë fluturoi nga Marsi në këtë kontinent të madh në mes të oqeanit, ku ai kishte miq …

Volgograd
Volgograd

Shumë trondisin dy gjëra. Së pari, njohja e pazakontë që një dymbëdhjetë vjeçar nuk duhet të ketë, dhe së dyti, shkruan portali aura dhe transmeton GazetaOra.com – atë çfarë thotë ky djalosh nuk është në nivelin e një fëmije të moshës së tij. Përdo një lloj terminologjie, detaje dhe fakte nga e kaluara e Marsit dhe Tokës që t’ia kenë zili edhe profesorët universitar.

Duke kërkuar miq “tokësorë”

Është interesante se Boriska erdhi në botë më 11 janar 1996 në 8.30 h në Volzhku, në një maternitet provincial. Prindërit e tij janë njerëz të mirë dhe të sjellshëm; Nëna Nadezhda është një dermatologe në një klinikë të qytetit dhe babai Yuri është një oficer në pension. Në një kohë ai u diplomua nga Institutin e lartë ushtarak Kamishinsky. Ata vetë do të ishin të lumtur në qoftëse dikush mund të ndihmojë në zgjidhjen e fenomenit misterioz të djalit të tyre, por tani me kureshtje përcjellin mrekulli e tyre.

Kur ishte një vit e gjysëm, ai ishte në gjendje të lexojë gazetën. Me dy vjet ai filloi të vizatojë në hije të ndryshme. Të gjithë edukatorët etij kanë thënë se djali ka një dhuratë për gjuhët dhe për zhvillimin e tij të pazakontë të trurit. Ata vënë re se ai ka një kujtesë fenomenale. Megjithatë, prindërit e tij vunë re se djali i tyre nuk vjen tek njohuritë vetëm duke vështruar rrethinën e tij, por, siç dukej, edhe nga burime të tjera: në njëfarë mënyre ai merrte informacion nga askund!

– Askush nuk e mësoi atë – kujton Nadezhda dhe vazhdon – Por disi mori në zakonin e ulur në pozitën e zambakut të ujit . Ai thoshte disa “margaritarë” dhe detajerreth Marsit, për sistemet planetare dhe qytetërime të tjera saqë gjithnjë kemi mbetur të habitur!

Boriska ka thënë se ka jetuar dikur në Mars dhe se planeti ishte i banueshëm, por mbijetoi katastrofës më të rëndë në historinë e vet – humbjen e atmosferës. Pas kësaj, shkruan Aura dhe transmeton Gazeta Ora, disa banorë kanë jetuar në qytete të nëndheshme. Në atë kohë, shpesh fluturoi në Tokë në tregti dhe misione kërkimore shkencore. Duket se ai vetë ishte pilot i një anije kozmike. Kjo ndodhi në kohën e qytetërimit Lemurian. Ai kishte një shok Lemurian i cili vdiq para syve të tij.

Harta e civilizimit Lemurian
Harta e civilizimit Lemurian

– Në Tokë ka ndodhur një katastrofë e madhe kur malet shpërthyen dhe ku kontinentet e mëdha shpërthyen e u fundosën nën ujë, dhe papritur një gur i madh ka rënë në ndërtesën ku ishte miku im – tha Boriska, shkruan Aura e transmeton Gazeta Ora.

– Nuk kam mundur ta shpëtoj. Tash do të duheshim përsëri të takoheshim në Tokë.

Paralajmëron fakteqësi katastrofale

Kur ai mori frymëzim, duke treguar histori interesante në lidhje me civilizimit Maya-n, ndjente që njerëzit nuk dijnë shumë për këtë popull interesant. Por gjëja më mbresëlënëse është se Boriska mendon se tani në Tokë është koha në të cilën po lindin fëmijë të veçantë për shkak të disa ndryshimeve të mëdha që do të ndodhin në planetin Tokë. Kështu do të ketë dituri më të thellë dhe njohuri të reja përtej mentalitetit tokësor.

– Gjithnjë e më shumë janë të lindur “Lejla” fëmijët, por në qytetin tonë nuk kam takuar. Ndoshta Julio që më beson mua, që do të thotë se diçka po ndjen. Të tjerët zakonisht qeshin kur unë u tregoj për këto tema! Në Planetin Tokë diçka do të ndodhë – dy fatkeqësi. Prandaj edhe po lindin sa më shumë këta fëmijë. Ata duhet t’i ndihmojnë njerëzit. Polet do të shkojnë në kahje të kundërta/Aura – GazetaOra.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm