E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Rexhep Selimi shprehet rreth Ramushit dhe koalicionit PAN

Duhet të lexoni

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Deputeti i rizgjedhur nga Lëvizja Vetëvendosje Rexhep Selimi, pasi që emri i tij është lakuar e deklaratat e tij të këtyre ditëve janë keqinterpretuar, ka reaguar në profilin e tij në Facebook, si mëposhtë:

RIKUJTIM, JO REAGIM

Po degjoj diku-diku, neper disa emisione, komentime jo korrekte sa i perket qendrimin tim ndaj Koalicionit PAN dhe kandidatit te tyre per Kryeminister Z. Haradinaj

Jo ne pak raste po verej tendenca te perçarjes dhe poashtu tendenca qellimkqija te rremimit te miqesise mes meje dhe Familjes se respektuar Haradinaj.

Per “disa kureshtare” po e publikoj nje pjese nga intervista ime e sotme ne “Epoka e Re” qe ka te beje me kete teme. Nese dikush e ka problem kete qemdrim le ta thote dhe le ta analizoje drejte.

Besoj se edhe vete Haradinaj e çmon qendrimin tim parimor, ne kete rast kundershtues, ne lidhje me kete teme.

Me poshte po e publikoj pergjigjen time per kete teme dhene sot gazetes Epoka e Re.

“Epoka e re”:
Ju personalisht keni raporte të mira me familjen Haradinaj, veçanërisht me liderin e AAK-së, Ramush Haradinaj, për shkak të kaluarës. A do të ndikojnë këto raporte që ju ta votoni z. Haradinaj për kryeministër?

Selimi:
Une kam dhe shpresoj te kem gjithmone raporte te mira miqesore me Familjen Haradinaj. Por nuk do te thote se miqesia te kuptohet si lojalitet politik ndaj njeritjetrit. Ne i kemi ekipet e ndara politike e poashtu edhe aleatet. Z. Haradinaj eshte kryetar i AAK-se dhe i ka zgjedhur me vetedije aleatet e vet politike. Kjo eshte zgjedhja e tyre dhe une e pranoj si fakt.

Por une jam deputet i Levizjes Vetevendosje, i zgjedhur nga votuesit e Levizjes Vetevendosje, kam besimin e tyre dhe do t’ju qendroj besnik votuesve te Levizjes Vetevendosje! Une jam deputet i Levizjes Vetevendosje dhe kandidati im per Kryeminister eshte Albin Kurti. Une nuk jam aksidentalisht ne Levizjen Vetevendosje!

“EPOKA E RE”, 19 Korrik 2017

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm