Enca ka publikuar projektin e ri te titulluar “Ciao”  te cilën e ka shoqëruar me një super videoklip.

Enca ne videoklip shoqërohet nga një pjesë e madhe e shoqërisë se saj ku shihen duke u dëfryer së bashku.

Videoklipi është punuar nga produksioni Entermedia ndërsa muzika dhe teksti është bërë vet nga Enca.

Ciao tash me është klikuar me qindra herë në vevo-youtube dhe është mirëpritur nga fansat e Ences. E veçanta e këtij projekti është ashtu siç shprehet Enca ”Kena tonat kena edhe dashni” ndërsa ne videoklip shihen edhe fansat e Ences, qe janë shumë entuziast te jenë pjesë e projektit Ciao të gjiruar në Prizren .

Ciao padyshim qe do jete një hit veror, duke u dëgjuar kudo edhe jashtë trojeve shqiptare.

Sa i përket aktiviteteve aktuale Enca vazhdon turnet verore qe janë te shumta, ndërsa pjese e reporterit te saj është edhe hiti me ritmik ciao, që do ti kaloj milionat në youtube./GazetaOra-Florim A. Gashi/