E martë, 2 Mars, 2021

Cilat janë 20 Profesionet më të paguara?

Duhet të lexoni

Lamtumirë mjeshtër! Nuk besoj se si Agim Krajka kishte një të dytë në muzikën shqiptare.

NGA ROLAND QAFOKU Jo vetëm se kompozoi “Këngët e Rinisë”. Jo vetëm pse kompozoi “Kafe Flora burra plot”. Jo pse...

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

E keni menduar ndonjëherë se cila është rroga më e lartë në profesionet më të paguara? Me siguri që po.

Bussiness Insider ka marrë të dhënat e pagesave të 52,000 punonjësve në 20 profesione të ndryshme, duke nxjerrë se cilat janë pagesat më të larta në do profesion.

Natyrisht, bankierët dhe punonjësit e shërbimeve financiare kryesonin listën si më të paguarit por ajo çfarë ishte disi e pazakontë në renditje ishte vend i tretë në të cilin renditeshin punonjësit e minierave dhe të energjisë.

Këto janë pagesat më të larta në profesione të ndryshme:

20) Organizatat vullnetare dhe jo-fitimprurëse – 80,741 $

19) Sektori publik dhe edukimi- 88,683 $

18) Sporti, kultura dhe krijimtaria- 95,295 $

17) Shërbimet, turzimi dhe restorantet- 95,295 $

16) Tregëtia- 101,928 $

15) Shëndetësia- 111,195 $

14)  Media dhe komunikimi- 116,484 $

13) Pasuitë e patundshme- 121,752 $

12) Transporti dhe logjistikë – 136,287 $

11) Mallrat e konsumit- 138,925 $

10) Farmaceutika – 145,541 $

9) Aplikacionet, Web-i dhe reklamat elektronike- 149,486

8) Prodhimtaria- 152,142

7) Konsultime dhe shërbime profesionale- 156,111

6) Teknologjia dhe telekomunikacioni – 158,757

5) Kërkime ekzekutive- 164,049

4) Drejëtsia- 179,913

3) Energjia, minierat – 189,173

2) Sigurimet- 202,402

1) Shërbimet financiare- 383,639

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Lamtumirë mjeshtër! Nuk besoj se si Agim Krajka kishte një të dytë në muzikën shqiptare.

NGA ROLAND QAFOKU Jo vetëm se kompozoi “Këngët e Rinisë”. Jo vetëm pse kompozoi “Kafe Flora burra plot”. Jo pse...

‘Tirana Youth Voice’/ Nënkryetarja Ruseti: Sukseset dhe përpjekjet e të rinjve

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Më kujtohet dita ime e parë si studente e porsa ardhur në kryeqytetin e zhurmshëm e të madh për...

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e 25 Prillit në emisionin “Open”. Pyetjes...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Më shumë artikuj të ngjajshëm