Përbërësit:

 • 4 vezë
 • 1 gote e gjysme sheqer
 • 1 gote vaj vegjetal
 • 1 gote e gjysme qumësht
 • 2 Pluhur pjekje
 • 1 vanilje
 • 3 luge te gjelles kakao
 • çokollatë
 • PËR KREM
 • 3 gota qumësht
 • 3 luge te gjelles sheqer
 • 1 luge te gjelles miell
 • 1 luge te gjelles nisheste
 • 1 vezë
 • PERMBI
 • 1 gote qumësht me krem shllag

Hapat:

 1. Vezet dhe sheqerin e përziejme në një enë derisa të fitojmë një krem, pastaj ia shtojmë përbërësit e glazurës.
 2. E vendosim për pjekje në temperaturë 170-180 gradë celsius. Përbërësit e kremit i përziejmë dhe i vëmë në zjarr.
 3. Tortës së pjekur iu largohët pjesa e midiste dhe iu derdhet kremi. Ndërsa përmbi e lyeni me krem shllag dhe kokos. /recetakuzhine