Përbërësit:

 • Gjysme makarona
 • 1 tas garniturë
 • 1 tas mish i zier i pules
 • Speca te kuq
 • Speca te verdhe
 • 1 luge majdonoz te fresket
 • Biber i zi
 • Kripë
 • Jogurt
 • Sos

Hapat:

 1. Makaronat i ziejme, ia shtojme garnituren dhe pulen e zier.
 2. Specat i preme dhe i fergojme ne tigan pak me vaj vegjetal. Pastaj ia shtojme specat dhe perberesit e tjere.
 3. Makaronat i vendosim ne pijaten per sherbim duke ia derdhur sosin dhe ia vendosur disa copa te majdanozit.