Përbërsit:

 • 700g mish
 • 1-2 qepë
 • 3-4 domate
 • 200g djath
 • 100g majdanoz
 • Kripe dhe piper sipas shijes
 • Erëza për shije

Përgatitja:

 1. Përhapni mishin në një enë të rrafshët dhe shtoni kripën, piperin dhe erëzat për shije.
 2. Më pas shtoni disa pika vaj mbi mish dhe përzieni mirë.
 3. Qepët i preni në formë rrathësh dhe e përhapni në enën ku keni vendosur mishin.
 4. Domatet gjithashtu i preni në feta dhe i vendosni mbi qepë.
 5. Më pas shtoni djathin. Edhe djathin e përhapni mbi përbërësit tjerë.
 6. Futeni në furrë për 30 min, në 180 gradë.
 7. Pasi të jetë pjekur shtoni majdanozin, lërëni ashtu për 10 minuta dhe shërbëni.