Përbërësit:

  • 500 gr susam
  • 500 gr llokum
  • 2 lugë vaj
  • 10 krem banane

Përgatitja:

  1. Susamin e fërgojmë me 2 lugë vaj në zjarr të ngadalshëm
  2. Largojmë nga zjarri dhe e shtojmë llokumin e coptuar në copa të vogla.E ngjeshim mirë deri sa të formohet masë e njëtrajtshme
  3. Masën e ndajmë në dy pjesë.E qesim në letër të yndyrshme dhe e tëhollojmë.Në mes radhitim 5 krem banane dhe e mbështjellim në rolatë
  4. E lejmë të forcohet pastaj e prejmë në rrathë