E martë, 22 Shtator, 2020

I pastrehu qëndroi dy orë e gjysmë në shi, që t’ia ruaj çantën me para një gruaje që e kishte lënë në veturën me dritare të hapur

Duhet të lexoni

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një burrë i pastrehë ka qëndruar për plot dy orë e gjysmë në shi, vetëm dhe vetëm që të sigurohet se çanta e një personi të panjohur me 450 funte të mos vidhet.

James John McGeown kishte parë një çantë në karrigen e parë të një veture të parkuar patra gjykatës në Glasgow, që kishte njërën dritare të hapur.

Kështu McGeown qëndroi për plot dy orë e gjysmë në këmbë, ku më pas vendosi ta hap derën dhe ta merr çantën brenda të cilës ishin 450 funte.

Dhe për t’u siguruar që askush nuk do ta vjedh, ai e dorëzoi në zyrën e një avokati që gjendej pranë objektit të gjykatës.

Kur pronari i veturës, John McMonagle u kthye tek vetura me kolegen Alyshia Orford, ai gjeti një letër në fshesat e xhamit në të cilën shkruante se çanta është lënë në zyrën e një avokati. Raportohet se çanta i takonte koleges së tij Alyshia.

McMonagle ka lavdëruar të pastrehun për veprimin e tij human, dhe kështu ka filluar një kampanjë përmes të cilës shpreson t’i grumbulloj 5 mijë funte për të, në shenjë mirënjohje.

“Jemi duke mbledhur para për James John McGeown dhe të pastrehët e tjerë në Glasgow dhe Clydebank. Jam i habitur se si as edhe një kacidhe nuk e kishte marrë nga çanta. Ai sot fle në rrugë kur ka mundur t’i vjedh paratë dhe me atë të bëjë një javë luksoze, por ai këtë nuk e ka bërë sepse ka një zemër të madhe”, ka deklaruar ai./DardaniaPost.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Më shumë artikuj të ngjajshëm