E hënë, 3 Gusht, 2020

Të varur mbi pishinë, detaje tmerruese rreth vdekjes së miliarderit dhe gruas së tij

Duhet të lexoni

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Mirënjohja për dr.Kominin dhe 17 ditët e ankthit të familjes së prekur nga Covid 19

Nga Marjon Gorica Sot jam kontaktuar nga një mik i imi, me të cilin prej pak kohësh nuk kam pasur...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Policia kanadeze po heton vdekjen e miliarderit kanadez Berry Sherman dhe gruas së tij Honey. Ata të dy u gjetën të vdekur në shtëpinë së tyre dhe policia i përshkroi rrethanat e vdekjes së tyre si “të dyshimtë” dhe nisi një hetim.

Sipas “Toronto Dream”, Berry Sherman dhe gruaja e tij u gjetën të varur mbi një pishinë shtëpie në vilën e tyre luksoze në Toronto. Më saktësisht, trupat e tyre vareshin në një gardh rreth pishinës së brendshme.

Edhe pse policia zyrtarisht nuk jep asnjë informacion, “Toronto Dream” nga burime të afërta me hetimin shkruan se hetuesit tashmë besojë se bëhet fjalë për një vrasje dhe një vetëvrasje.

Hetuesit besojnë se Honey Sherman u vra në një vend tjetër dhe trupi i saj u transferua më vonë në një shtëpi ku më vonë u gjetën së bashku me trupin e të shoqit.

Berry Sherman ishte themeluesi dhe kreu i kompanisë farmaceutike Apotex Pharmaceuticals, e cila shet barna gjenerike në mbarë botën. Ai ishte një nga burrat më të pasur në Kanada, i njohur si filantropist i shquar.

Sherman themeloi Apotex në vitin 1974 dhe kjo kompani është prodhuesi i shtatë më i madh i barnave në botë. Revista Forbes vlerësoi pasurinë e Sherman në 3.2 miliardë dollarë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë uruar besimtarët myslimanë në këtë...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar një vëmendje shumë më të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm