E enjte, 9 Korrik, 2020

Kërcen nga dritarja e banjos dhe vdes tinejxherka nga Prishtina!

Duhet të lexoni

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin...

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një tragjedi ka ndodhur në Itali, ku një e re shqiptare ka ndërruar jetë pas një jave në gjendje kome.

Mbrëmjen e 15 dhjetorit, adoleshentja Brikena Mehmeti u hodh nga dritarja e banjës, teksa ishte në gjendje somnambuli.

Mediat italiane raportojnë se 16-vjeçarja vuante nga një çrregullim gjumi, që e çoi në mesnatë të ngatërronte derën e banjës me dritaren dhe të hidhej.

Ajo u dërgua menjëherë në spital në gjendje të rëndë, ku qëndroi për më shumë se një javë, nën kujdesin intensiv të mjekëve.

Por një përkeqësim i papritur i mori jetën vajzës, e cila jetonte me prindërit dhe dy vëllezërit në Ramon, ku edhe studionte.

Kjo ka shtangur gjithë mjekët, të cilët mendonin se gjithçka po shkonte mirë dhe se Brikena kishte rifituar ndërgjegjen.

16-vjeçarja ra nga një lartësi prej katër metrash, ndërsa mjekët arritën në rezultatin se viktima kishte pësuar një sulm somnabulizimi, që e mori atë nga dhoma e gjumit dhe e çoi te dritarja, gjë e cila rezultoi fatale për jetën e saj.

Trupi i 16-vjeçares do të varroset në Prishtinë, i cili është qyteti i origjinës së vajzës së re, që u nda nga jeta një ditë para Krishtlindjeve./gazetaobserver.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Durrës/ 56-vjeçari kapet në flagrancë duke kryer veprime të turpshme ndaj dy vajzave 9 dhe 13 vjeç

Është arrestuar një 56-vjeçar nga policia e Durrësit, pasi akuzohet se ka kryer veprime të turpshme ndaj dy të...

Ç’po ndodh në Infektiv? Mjeku i bën thirrje kolegëve: “Keni harruar betimin e Hipokratit!”

Mjeku i njohur Tritan Kalo ka përcjellë mëngjesin e sotëm një mesazh për kolegët e tij mjekë. Ai thotë se ata kanë harruar “Betimin...

Petro Koçi: Kombinati së shpejti një pol modern i kryeqytetit

Marjon Gorica/ Gazeta Ora Kryetari i sapo zgjedhur i PS për njësinë nr.6, Petro Koçi, e ka komentuar projektin e planit të rindërtimit për kombinatin...

56 deputetë LVV, 44 së bashku partitë tjera

Në sondazhin e fundit të UBO Consulting del se nëse do të mbaheshin zgjedhjet e parakohshme nacionale në muajin Qershor 2020, Lëvizja Vetëvendosje do...

Entela Binjaku: “Darlin dhe shoqet”, vajzat fierake shkëlqejnë në garën skenike

Nga Entela Binjaku Në një shfaqje plot ngjyra dhe gjallëri, në qiellin e hapur të Amfiteatrit të Parkut të “Liqenit Artificial” të Tiranës është mbajtur...

Më shumë artikuj të ngjajshëm