E premte, 18 Shtator, 2020

Gruaja e verbër e cila ‘parashikoi’ 9/11, Brexit dhe ISIS ka edhe dy parashikime të mëdha për 2018

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një grua e verbër, e cila me sa duket parashikoi 9/11, rritja e ISIS dhe Brexit thuhet se ka parashikuar dy ngjarje të mëdha në vitin 2018.

Baba Vanga, e cila vdiq në 1996 në moshën 85-vjeçare, është e njohur mirë në mesin e teoricienëve të konspiracionit, të cilët besojnë se ajo parashikoi fatkeqësitë natyrore dhe ngjarjet globale shumë kohë përpara se të ndodhte në të vërtetë.

Para vdekjes së bullgares, ajo la parashikimet deri në shekullin e 51-të – ku beson se bota do të përfundojë.

Dhe tani, teoricienët e konspiracionit besojnë se Baba – e cila u quajt “Nostradamus nga Ballkani” – ka pretenduar se dy ngjarje që ndryshojnë botën do të ndodhin vitin e ardhshëm, transmeton lajmi.net.

Ngjarjet në ndryshim botëror përfshijnë Kinën duke u bërë “superfuqi” tjetër në botë duke e larguar SHBA-në nga kjo pozitë dhe “një formë e re e energjisë” do të zbulohet në Venus.

Kur është fjala për Venusin, nuk ka plane të tanishme për të dërguar një mision të hapësirës atje.

Por Parker Solar Probe është planifikuar të nisë në korrik 2018 dhe do të hetojë koronën e jashtme të Diellit.

Baba thuhet se ka parashikuar mizoritë duke përfshirë 9/11 duke pretenduar se “dy shpendë çeliku” do të sulmonin “vëllezërit amerikanë”.

Ajo thuhet se tha: “Horror, horror! Vëllezërit amerikanë do të bien pasi të jenë sulmuar nga zogjtë e çelikut. Ujqërit do të ulen në një shkurre, dhe gjaku i pafajshëm do të lulëzojë “.

Dhe besohet se ajo pretendoi se Brexit do të ndodhte dhe paralajmëroi një grup terrorist ekstrem siç është ISIS që do të pushtonte Evropën.

Megjithatë, vitin e kaluar u tha se ajo tha se Barack Obama do të ishte “Presidenti i fundit i SHBA” – i cili gabimisht bëri që disa të besonin se Donald Trump kurrë nuk do të betohej.

Këtu janë parashikimet e ardhshme nga Baba Vanga:
Lajme te mira

Uria globale do të fillojë të çrrënjoset midis viteve 2025 dhe 2028.

Rregullat e Komunizmit

Midis viteve 2072 dhe 2086, një shoqëri komuniste, pa klasa, do të lulëzojë krah për krah me natyrën e sapo restauruar.

Pavdekësi

Nga 4302 në 4674 – njerëzit janë të pavdekshëm dhe kanë asimiluar me të huajt. Të 340billion njerëz të shpërndarë në të gjithë universin mund të flasin me Perëndinë.

Kapele akullore shkrihen

Nga viti 2033 deri në vitin 2045 kapujt e akullit polar do të shkrihen, duke shkaktuar që nivelet e oqeanit të rriten. Në të njëjtën kohë, myslimanët do të sundojnë Europën dhe ekonomia botërore do të rritet.

Sëmundjet janë shëruar

Rritja e klonimit do të thotë që mjekët mund të kuruar ndonjë sëmundje. SHBA do të nisë një sulm ndaj Romës muslimane duke përdorur një armë “ngrirje të menjëhershme” të bazuar në klimë.

Sulmet e Marsit

Mes viteve 2170 dhe 2256, një koloni Mars do të bëhet një fuqi bërthamore dhe do të kërkojë pavarësinë nga Toka.

Koha e udhëtimit

Disa kohë në mes të 2262 dhe 2304 ne do të goditur udhëtimin kohë, Baba parashikoi.

Fundi i botës

Nga viti 2341, një sërë katastrofash natyrore dhe njerëzore do ta bëjnë planetin tonë të banueshëm.

Fundi

Besohet se Baba ka pohuar në vitin 5079 se universi do të përfundojë. /Lajmi.net//dardaniapost.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm