E diel, 5 Korrik, 2020

Ndahet nga jeta dizenjatori i ‘Tom&Jerry’

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ka ndërruar jetë në moshën 99-vjeçari animatori Bob Givens i cili dizajnoi disa nga personazhet vizatimorë më të dashur për njerëzit.

Bob Givens filloi të punonte në studiot e Walt Disney sapo mbaroi gjimnazin në vitin 1937.

Gjatë kohës së tij në Disney, Givens ndihmoi në krijimin e personazhe të njohur si Borëbardha, Braccio di Ferro, Tom & Jerry, Bucks Bunny etj.

  1. Ata dite qe eshte paraqite njesia e pare e shtabit ne Deberdelan kam shkue qe ti bashkohem.Kete paraqitje ma tregone Qazim Morina nga Reshatani qe ate kohe punonte si shofer i autobusit.Kur kam shkue ne njesitin e tij te gjithe ishin Rugovas,te cileve ua di edhe emrat e mbiemrat.Une nuk jam ka i kuptoi shqiptaret,çka ka dallim fark e uçk ?Me luftue nuk ka luftue njesiti,por kane luftue dy dhe jane krenue te gjithe 1850 pjestar te uçkes duke brohoritur edhe na kemi luftue urrraaaaaa.Ne Reshatne kane qen 1850 uçkista,titista;dhe pakes pa i sulmue forca serbe kane ik te gjithe dhe vetem 17 veta i kane lene pa u thene qe te ikin.Kesaj i thuhet Tradheti.Keta kane luftue me qindra pjestar te forcave serbe dhe ne mbremje erdhen ne shtepin time dhe mu luten qe tju bashkohem,por ju kam thene se ma nuk ju besoj jo juve por as perendise qe jeni ne rrugen e drejte.Pse ;sepse ne fillim kur iu lutesha Fatmir Limes qe tju bashkangjitem edhe keta kane qen ne prani aty,kane mundur ti thone merre Haxhiun e te luftojm bashk.Ra lufta e kosoves e morra vesh se per çfare arsye po u bejkan lufterat çlirimtare !!!……………………Ata qe kane luftue kundra serbeve,jane vrare ja ne prita,ja shoket mbrapa ja kane dhene nje plumbe dhe e kane shpalle heroje.Po edhe a mendoni se populli nuk i dine keto?Por frika ju ka hyre ne palce dhe tradhetise i thote rrofshin çlirimtaret.Pa i meshue NATO serbise hamamin tem ishit ne kosove ju tane shqiptar,pos ishin varrosur neper Qad.Apo as ne varre jo eshtrat ju kishin mbetur neper shkrtetira duke ua ngrere mishin korbat per se gjalli.Ata qe krenohen e thone kam luftue dhe krenohem jane ma te keqinje se qetniket dhe qergaret.NJe Adem Jashar ka luftue me zemer dhe ja rrasen shqiptaret.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm