E hënë, 18 Janar, 2021

CEO zbulon pse Ripple do ta zë Bitcoin’in

Duhet të lexoni

Pse është me rëndësi ta ruani codin 2FA

Shumica nga ne kur regjistrohemi nëpër faqe të internetit per trade apo kur hapim wallet nuk lexojmë shum gjat...

Sot është momenti i duhur për të blerë TRX

Gati 12 orë kanë kaluar edhe TRX (Tron) nuk ka pasur lëvizje të shumta. TRX është stabilizuar rreth 0,17~...

“Sëmundja” e re globale – Crypto Currency. Bëhu milioner!

Nga Drin Zatriqi Shoke dhe shoqe, Po du me nda 1 mendim, analize temen personale me juve. Mas seciles dite te lodhshme...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Bitcoin po përballet me konkurrencë të ashpër nga rivali Ripple.

Bitcoin së shpejti do të arrihet nga Ripple, kriptovaluta që pritet të ketë rritje të vazhdueshme. Ndërsa CEO i saj zbulon pse e bën atë aq të veçantë, shkruan gazetametro.net.

Duke folur në një intervistë për NBC, Drejtori Gjeneral Brad Garlinghouse tha: Arsyeja pse XRP është unike, është sepse ajo vendoset në 3 sekonda, ndërsa unë nuk do të rrezikoja në një lloj siç është Bitcoin, ku ky merr orë të tëra për transfer.

XRP është kritopal që fuqizon teknologjinë blocchain të Ripple për të dërguar në të gjithë botën në vendbanime reale, transmeton gazetametro.net

Ripple ka tërhequr dhjetëra milionë dollarë investime.

Garlinghouse tha: Ne jemi mijëra herë më të shpejtë se Bitcoin dhe qindra herë më të lirë se ai kur të vendosni për të kryer një transaksion.

Ai gjithashtu iu drejtua rritjes së fundit të interesit në Ripple, duke ia atribuuar atë njerëzve që shohin përtej Bitcoin për investime të tjera në kriptovaluta.

Drejtori Ekzekutiv tha: “Shumë për spekulimet që kanë kaluar në lidhje me XRP kohët e fundit janë njerëzit që kuptojnë se Bitcoin nuk do të jetë lloji i zgjidhjes së të gjitha gjërave që ne dikur menduam se do të ishte.

“Në vend të kësaj ju jeni duke pasur specifika vertikale. XRP po zgjidh një problem të pagesave dhe është shumë efikas për ta bërë këtë”.

Ripple gjithashtu nuk mban nivelin e anonimitetit që bën Bitcoin, gjë që e bën monedhën më të favorshme për bankat.

Bankat po marrin njoftime për Ripple. Me mbi 100 banka në mbarë botën po përdorin blockhain, ka treguar Garlinghouse.

‘Ne kemi 100 banka në të gjithë botën që po punonjë me Ripple’, ka thënë ai në CNBC.

‘Shumica e bankave janë shumë entuziast në lidhje me demokratizimin se si kjo pagesë globale po ndodh’.

XRP është shenja që fuqizon Ripple dhe pati rritje në 3 dollarë për herë të parë të mërkurën që kaloi. /gazetametro.net

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

GUXO, OJ SHQIPONJË VJOSA OSMANI!

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa Osmani sot në Kosovë nuk është guxim ,nuk është diçka që ishte e guxuar apo që tashmë është e guxuar. Vjosa...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar ditën e ndërrimit të viteve....

Më shumë artikuj të ngjajshëm