E hënë, 18 Janar, 2021

“Sëmundja” e re globale – Crypto Currency. Bëhu milioner!

Duhet të lexoni

Pse është me rëndësi ta ruani codin 2FA

Shumica nga ne kur regjistrohemi nëpër faqe të internetit per trade apo kur hapim wallet nuk lexojmë shum gjat...

Sot është momenti i duhur për të blerë TRX

Gati 12 orë kanë kaluar edhe TRX (Tron) nuk ka pasur lëvizje të shumta. TRX është stabilizuar rreth 0,17~...

CEO zbulon pse Ripple do ta zë Bitcoin’in

Bitcoin po përballet me konkurrencë të ashpër nga rivali Ripple. Bitcoin së shpejti do të arrihet nga Ripple, kriptovaluta që...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Drin Zatriqi

Shoke dhe shoqe,

Po du me nda 1 mendim, analize temen personale me juve.

Mas seciles dite te lodhshme e te ngarkume rreth cryptove edhe komunikimit me njerz, sa her po shtrina, e po thom uha tpushoj tja futi gjume , prap krejt ment ne crypto, ne kete far universi ne veti.

Pi lojme anash senet “cili coin ka mu rrit” “ku mi shti paret” e kto klisheja.

Ti kqyrim senet pak ma fell, te analizojme tregun ne pergjithesi, te kaluaren e tij, tashmen , dhe te ardhmen,

Po fillojme me trendin e rritjes te marketit.

Ne vitin 2016, total pare ne kete market ne krejt coinat kane qene vetem 1 bilion dollar, sot 1 bilion dollar ne market jon pare tima, livritin jasht e mrena cdo 60 sekonda.

Ne vitin 2017, ka fillu trendi i rritjes ku u permbyll me hiq ma pak , se 700 bilion market , veq nja 700 her ma shume se 1 vjet ma heret.

Dje, marketi e ka thy rekordin e tij, e ka kap shifren 800 fuckin bilion.

Sa po mendoni qe me kete interesim, me kete trend , me kete hajp ka me mri marketi ne fund te ketij vitit?

1 trilion? 2 triliona? 3? 4? Une mendoj qe nja 6-7 trilion shume EASY. Veq shpresoj qe exchangat jane te gatshem me perballu , se per momentin jon nxon pak sgabim.

Pse e bona kete analize? Per me vazhdu te investimet, personalisht , mendim puro personal i jemi osht qe 90% te coinave qe jane ne top 50 , krejt kane me permbyll vitin 2018 me profite per investitore, kjo krejt per shkak te kerkeses, ne ekonomi dihet, qe vleren e percakton oferta edhe kerkesa edhe kurgjo ma shume PIKE.

E tash po du me dal te seni kryesor, shumica e dini , por plot fillestare se dijne cka osht ICO “initial coin offering”.
Me fjalor shqip i bjen kshtu, jane disa coina , qe hala sjon ne treg, sjon hala as ne binance, as ne bittrex as kerkun, po pritet psh me dal ne treg mas 1 muje, 2 a 3 a whatever,

Tash 90% te investitoreve, i cili edhe ti qe po lexon munesh me kon njoni prej tyne, nuk merren me to, se krejt fokusin e kane ne coina qe flitet per to, qe jon main stream, dmth maspari ki ni veq bitcoin bitcoin bitcoin, manej ether e ksi e asi, po gjithmone 1 a 2 hapa permas disave,

Cmimi i coinave sa jane ne ICO osht belesh, me 1000 euro, a me 100 euro i mer me mijera mijera tokena,

Tash cka ndodh? 10% te njerzve ne kete sport, i rijne gati ICO-ve te mira , qe kane potencial me pas sukses , edhe nxojne pozita ne to shume heret, tash cka ndodh, kta 90% knej merren me qito qe i permena, e kur dalin qato ICO ne binance, bittrex, kraken e kudo , qe i blejna na heret, qateher 90% ja nis mi ble, ja nisin mu bo do IN, do me fluturu anej knej, edhe ty qajo automatikisht qkllup nja 1000 fish.

Keshtu qe hulumtoni projekte qe jon hala ne ICO mode, kapni sa o heret, edhe pritne momentin! Ne crypto me prit osht 3 muj, 6 muj, sjemi tu fol per vite.

Edhe 1 sen, ne boten e cryptove osht i kyqun krejt GLOBI, kinez, francez, italian, gjerman, shpanjoll, brazilian, turkeli etj etj.. cka po du me thon? qe na shtijme pare, ata shtijne pare, krejt jena te barabart ne kete loje, po ma te menqmit i marrin paret e ma budallve, kshtu qe une kom qef qe ju shqipe me ushqy njoni tjetrin me dije , se sosht tu ta mare paren e buken tone kerkush i joti, bashk veq ma forte e ma shume ? per krejt…. bashk mujme me i bo krejt WINNERA like a mother fuckers ! #leavenomanbehind

P.S. Nese pajtohen tjeret nga grupi, do ti publikojme disa ICO te cilat mund te jane te mira, per arsye se jane te lira por asesi nuk marrim kurfar pergjetesie , ajo osht e secilit pervete qe investon.

Peace
Albanian Crypto Amateurs

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

GUXO, OJ SHQIPONJË VJOSA OSMANI!

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa Osmani sot në Kosovë nuk është guxim ,nuk është diçka që ishte e guxuar apo që tashmë është e guxuar. Vjosa...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar ditën e ndërrimit të viteve....

Më shumë artikuj të ngjajshëm