E hënë, 3 Gusht, 2020

Këto vende do të mbeten pa rrymë

Duhet të lexoni

MSH: Rriten ndjeshëm rastet e reja me Covid, 25 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar së fundmi se në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar...

Paralajmëron shkenctarja kineze nga Wuhan: Do të ketë shpërthime të tjera virusesh!

Një shkenctare kineze e cila pak muaj më parë jehoi në të gjithë botën, paralajmëron se koronavirusi është vetëm...

COVID-19 drejt largimit nga Italia, 92 viktima në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 92 viktima e 300 raste pozitive më shumë. Numri i pacientëve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

KEDS-i, të hënën, ka publikuar orarin më të ri të reduktimeve me energji elektrike për qytetet e Kosovës për ditët e ardhshme.
Orari i plotë:

Ferizaj

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 17.01.2018 në NS 110/35/10kV Ferizaj do të ndërprehet:

LP 35 kV Silkapori (Kodi:400450) prej orës 12:00 deri në 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Silkapori, X- Fort. Renova, Dauti comerc Kivo, X-Fort.

Arsyeja e ndërprerjes: Pas montimit të ndarësit linjor në shtyllën metalike EX, duhet të realizohet kyçja e stabilimentit shpërndarës i cili furnizon bazën e asfaltit për Bektell-Enkan- Komogllavë.

2.

Më 17,18,19,20.01.2018 në NS 35/10kV Ferizaj I do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Emin Duraku (Kodi: 40040002005) prej orës 09:00-12:00 dhe 14:00 -17:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: konsumatorët e e TS Emin Duraku.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirje e kabllos dhe kyçje e konsumatorëve.

Gjakovë

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Mirëmbajte të planifikuar

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 16.01.2018 në TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

TS 20 (Kodi: 80080013345) prej orës 10:00 deri në 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin konsumatorët e TS 20.

Arsyeja e ndërprerjes: Vazhdimi i punimeve per ngritjen e shtyllave TU.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 17.01.2018 në TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Mulliri(Kodi: 80080030) prej orës 10:30 deri në 12:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë: Rroni Fer SH.P.K., D.I.E. Duraku 2, Ferralli, Mulliri, depo Agimi dhe Armatex.

Arsyeja e ndërprerjes: Montimi i Transformatorit tiroidal 50/1A; shqyrtimi i mbrojtjes rele.

2.

Më 17.01.2018 në TS 35/10 kV Gjakova I do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Jatex (Kodi: 80080025) prej orës 12:00 deri në 13:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Jatex.

Arsyeja e ndërprerjes: Montimi i Transformatorit tiroidal 50/1A; shqyrtimi i mbrojtjes rele.

Prishtina

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 17,18.01.2018 në TS 35/10 kV Batllava do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Orllani (Kodi: 14015002) prej orës 09:00 deri në 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Gibovci, Shkolla e Vjetër, Xhamia e Vjetër, Kalatica, Braina, Berveniku, Bllata, Metergovci 1 dhe 2,Orllani, Vikendicat dhe Te Zahir Pajaziti,

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirja e përçuesit.

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 17.01.2018 në TS 110/10 kV Prishtina 7 do të ndërprehet:

Dalja 10 kV j 41 Matiqani (Kodi: 19000041) prej orës 11:00 deri në 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: TS Mati 1, 2, 3, 4, Zllatar dhe TS Rezervuari 4.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim i shtyllave 10 kV.

2.

Më 17.01.2018 në TS 35/10 kV Besia do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Lluzhan (Kodi: 10013011) prej orës 11:00 deri në 13:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Prugovci-1(te Villa Natyra), Vërbovcët Lupçi i Poshtëm, Vranidolli, Tenezhdolli dhe Kazerma e FSK në Vranidoll.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrim i ormanit 400 kVA.

Pejë

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 16.01.2018 në TS 35/10kV Peja II do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Rugova(Kodi: 50051006) prej orës 10:00 deri në 14:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin Rugova: Llazi, Shtupeqi i Madh, Llotove, Pepaj, Koshutan, Shkrel, Bogë, Stankaj, Hagjaj, Kuqisht 1, Drelaj 2 dhe Bregu Kuqishtë.

Arsyeja e ndërprerjes: Revizion i LP-it dhe ndërrim i shtyllave.

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

1.

Më 17.01.2018 në TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Strellci (Kodi: 53000004) prej orës 09:00 deri në 15:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Isniq (një pjesë), Lebushë, Strellc i Epërm, Strellc i Ulët.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirje e kabllove të tensionit të mesëm.

2.

Më 16.01.2018 në TS 110/10kV Klina do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Klinavci (Kodi: 52000002) prej orës 09:00-12:00 dhe nga ora 15:00 -18:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin fshatrat: Klinavc, Gjurgjevik i Vogël, Kërnicë, Shtupel, Bingjë, Grapc, Leskoc, Krushevë e Vogël, Radulloc, Pataqan, Zllakuqan, Ranoc, Berkovë dhe Rudicë.

Arsyeja e ndërprerjes: Punime në projektin “Zgjerimi dhe Përforcimi i Rrjetit 2017“, LOT 12 Pejë -Gjakova për daljen Klinavc.

3.

Më 16.01.2018 në TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

TS 10/0.4 kV Strellc i epërm-Kulla (Kodi: 53000004023) prej orës 09:00-15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesë: një pjesë e konsumatorëve të fshatit Strellci i Epërm.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirje e kabllove të tensionit të mesëm.

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

1.

Më 16.01.2018 në TS 110/10kV Deçani do të ndërprehet:

NS 35/10 kV Isniqi(Kodi: 530570) prej orës 10:00-10:10 dhe prej 14:00-14:10.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Demehalilët I, Demehalilët II, Ntp Stina Sadik Gjikokaj, Manastiri i Deçanit, Gani Imeraj, “Lika Trade” Sali Likaj, Isniq- Zukaj dhe Januzaj, Farika e pompave, Metaliku-Ukajt, Gogaj AG, Parketara, Hulaj, Pushimorja, Bletaria, TS Zukajt, Hotelet dhe Kaqorraj Beton.

Arsyeja e ndërprerjes: Ndërrimi i ndërprerësit të fuqisë.

Mitrovicë

Ndërprerje me kërkesë të KOSTT-it

-Nuk ka

Ndërprerje e domosdoshme për punimet për sigurinë e sistemit

-Nuk ka

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta

Nuk ka

Mirëmbajte të planifikuar

1.

Më 17.01.2018 në TS 35/10 kV Mitrovica II do të ndërprehet:

• Dalja 10 kV Bajri (Kodi: 71075004) prej orës 10:00 deri në ora 12:00 Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: qyteti, Lagjja Bajr dhe Frashër.

Arsyeja e ndërprerjes: Montimi i një konzolle të 10kV eliminimi i rrezikshmërisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë uruar besimtarët myslimanë në këtë...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar një vëmendje shumë më të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm