E martë, 9 Mars, 2021

Gazeta zvicerane e habitur me pushimet e Haradinajt në Zvicër, vë në pikëpyetje pasurinë e tij

Duhet të lexoni

MSH: Rriten ndjeshëm rastet e reja me Covid, 25 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar së fundmi se në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar...

Paralajmëron shkenctarja kineze nga Wuhan: Do të ketë shpërthime të tjera virusesh!

Një shkenctare kineze e cila pak muaj më parë jehoi në të gjithë botën, paralajmëron se koronavirusi është vetëm...

COVID-19 drejt largimit nga Italia, 92 viktima në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 92 viktima e 300 raste pozitive më shumë. Numri i pacientëve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Gazeta zvicerane “Neue Zürcher Zeitung” i ka kushtuar një shkrim pushimeve të kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj në Shën Moritz të Zvicrës.

Në këtë shkrim thuhet se Haradinaj ka pushuar në një prej hoteleve më luksoze të këtij vendi turistik, siç është ai “Carlton”.

Sipas kësaj gazete, pushimet e kryeministrit të Kosovës në apartamentin perandorak prej 160 metrash katrorë, në periudhën prej 10 ditësh mendohet kanë kushtuar as më pak e as më shumë se 80 mijë franga.

Të dhëna të sakta për shpenzimet e tij, siç thuhet në shkrim nuk ka pasi hoteli nuk jep informata në këtë drejtim.

“Neue Zürcher Zeitung” shkruan se Haradinaj para se të bëhej komandant i zonës aë Dukagjinit në luftën e fundit në Kosovë ka punuar në një kub natën në Zvicër.

Gazeta zvicerane kujton se vetë Haradinaj kohët e fundit ngriti pagën e tij dhe të zyrtarëve të kabinetit qeveritar dhe tani është kryeministri më i paguar në rajon.

Kjo gazetë prapë se prapë e sheh si të pamundur që Haradinaj të bëjë pushime si ato në Shën Moritz me të ardhura të tilla.

Kësisoj, gazeta vë në pikëpyetje pasurinë e Haradinaj duke thënë se ajo vazhdon të mbetet sekret./DardaniaPost/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

E dashura Jetë

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice'   Aq sa e bukur, aq edhe e brishtë, herë më humb në errësirë e herë...

Toka

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' U ktheva mbi tokën nënë këtë mëngjes dhe vendosa ta shëtis, që me flladin e freskët të fëmijërisë të...

Toleranca dhe diversiteti

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Si një adoleshente dua të ndalem në një pikë që është shumë e prekshme në ditët e sotme, në...

Si u përshtat Sfida IDEA 2020 me COVID-19?

Botuar në revistën 'Tirana Youth Voice' Programi “Zhvillimi i Qëndrueshëm Ekonomik dhe Rajonal, Promovimi i Punësimit, Arsimit dhe Formimit Profesional në Shqipëri” (ProSEED) financohet nga...

7 Marsi, si sakrificë drejt shtetformimit!

Nga Ana Abdi 7 Marsi i ne shqiptarëve… Rruga e sakrificës për dije, ardhmëri të ndritur, sakrificës për liri e shanse të barabarta ekonomike si...

Më shumë artikuj të ngjajshëm