E mërkurë, 23 Shtator, 2020

Horoskopi ditor – 18.01.2018

Duhet të lexoni

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Dashi
Hëna në bashkëpunim me shenjën tuaj vazhdon t’ju nxjerrë nga telashet. Ata që nuk janë të kënaqur me gjendjen e tyre sentimentale do të enden në kërkim të njohjeve të reja. Beqarët do të jenë në një humor të mirë dhe do të pranojnë ftesat për takime. Yjet ju këshillojnë që të jeni sa më ambicioz në frontin e punës, dhe kjo do ju sjellë fitime të mira.

Demi
Re të zeza mblidhen sot në qiellin tuaj, dita ju paralajmëron për të gjitha llojet e ngjarjeve të papritura. Niveli i nervozizmit do të jetë i lartë dhe do të ndikojë emocionalisht tek ju. Hëna dhe Venusi në Ujor ngatërrojnë situatat e shumë personave të cilët në vend të kësaj kërkojnë qetësi. Në frontin profesional, ju mund të përdorni diplomacinë dhe gjithçka do ju ecë sipas planeve.

Binjaket
Yjet në shenjën tuaj sjellin shumë lajme pozitive në dashuri dhe ju do të jeni të rrethuar nga një lloj magjie që do të rrisë mirëkuptimin me partnerin/en tuaj. Lajme të mira parashikohen edhe për ata që janë vetëm dhe që shpresojnë për një takim interesant me personin e duhur. Përfitoni nga ky moment pozitiv për të zgjeruar edhe biznesin ose karrierën tuaj.

Gaforrja
Një ditë plot surpriza dhe plot emocione të forta kjo e enjte për ju. Sot do të ndodhin vetëm gjëra të bukura dhe ju mund të merrni atë që dëshironi, madje edhe dashurinë e pakushtëzuar të partnerit/es. Trokitje zemre edhe për beqarët, shumë prej jush Gaforre do të takojnë shpirtin binjak. Detyrat e rëndësishme në punë vazhdojnë, ju jeni një hap larg nga marrja e asaj që dëshironi për karrierën tuaj.

Luani
Sot do të jeni nën presion për disa keqkuptime të shkaktuara nga një çështje familjare. Venusi ju shikon keq dhe vëzhgimet tuaja do të provokojnë grindje me partnerin/en tuaj. Takime aspak interesante janë rezervuar edhe për beqarët, ju jeni dembel dhe kjo i largon njerëzit. Marsi në Diell sjell në sipërfaqe disa probleme pune që dukeshin të zgjidhura. Jini të durueshëm.

Virgjeresha
Në dashuri, shmanguni nga debatet e kota dhe në vend të kësaj tregoni veten të vëmendshëm dhe të dashur me partnerin/en tuaj. Disa gjëra duhet gjithmonë të kultivohen në mënyrë që të mos humbasin! Fati mund të rezervojë takime intriguese ndaj shumë prej beqarëve, por duhet të dinë të dallojnë më të mirat! Hëna dhe Venusi në fushën tuaj profesionale ju lejojnë të keni kënaqësi në iniciativat profesionale të marra më parë.

Peshorja
Kush është duke jetuar një marrëdhënie të tensionuar me grindje dhe debate mund të përfundojnë edhe duke i dhënë fund asaj, por aty ku ka ende dashuri dhe sinqeritet do të mbijetojë. Beqarët do të ndjehen tërheqës dhe të dëshiruar sot, por do të kenë edhe momente dekurajimi. Sot yjet ofrojnë mundësi të mrekullueshme për punë dhe biznes.

Akrepi
Do të përpiqesh të mbash impulsin e lartë për të hedhur diçka që ke në zemrën tënde. Në mënyrë që të mos e keqësoni gjendjen e dashurisë, duhet të hiqni dorë nga debatet. Beqarët duhet të jenë të kujdesshëm në takimet e tyre. Nëse po kërkoni një punë të re veproni menjëherë. Hekuri rrihet sa është i nxehtë.

Shigjetari
Intuitat e tua do të jenë të rëndësishme për të bërë zgjedhjet e duhura sentimentale. Kujdes mos të jeni kontradiktor nëse nuk doni të humbni besueshmërinë. Dashuria bëhet e guximshme për beqarët, do keni një periudhë shumë fatlume. Sot në punë ju mund të merrni më shumë kritika se sa lëvdata. Kushtojini vëmendje asaj që bëni dhe disiplinës.

Bricjapi
Në dashuri, është momenti i duhur për të konsoliduar marrëdhënien tuaj, edhe nëse keni jetuar një marrëdhënie të gjatë në distancë për disa muaj. Nuk do të ketë më paqartësi! Beqarët do të përhapen në takime gjatë kësaj të enjte dhe kjo do t’i çojë ata të fluturojnë nga një lule në lule! Sot, mos e humbisni entuziazmin tuaj në diskutime të padobishme, por kushtojini vëmendje investimeve.

Ujori
Shfrytëzoni mundësinë për të dalë nga rutina e përditshme! Me Venusin në shenjën tuaj do të ketë atmosferë harmonike dhe të magjepsur në jetën e një çifti. Takime interesante i presin edhe beqarët dhe shumë risi sentimentale në mbrëmje. Nëse jeni duke kërkuar një punë të pavarur, duhet të mos dorëzoheni para pengesës së parë.

Peshqit
Mërkuri kalon në aspektin e favorshëm tuajin dhe sfera sentimentale është në momentet e saj më të mira. Rutina në çift zhduket dhe ju ndiheni shumë të qetë. Yjet njoftojnë një periudhë pozitive edhe për beqarët. Në punë po merrni rezultatet e asaj që keni mbjellë. Ju presin projekte interesante që kërkojnë një shpenzim të madh të energjisë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Më shumë artikuj të ngjajshëm