E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Horoskopi ditor – 23.01.2018

Duhet të lexoni

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Dashi
Ditë çuditshme për çiftet, kontradiktat mund të zemërojnë partnerin/en tuaj. Megjithatë, Marsi është i favorshëm në shenjën tuaj dhe ju ndihmon për të normalizuar marrëdhëniet. Njohje të reja për beqarët dhe aventura. Mundohuni të peshoni mirë fjalët me eprorët tuaj në punë. Mbani në vetvete reagimet impulsive.

Demi
Kjo e martë nuk do t’ju japë emocione të veçanta, por nga ana tjetër ju do të bëni gjithçka për të tërhequr vëmendjen e partnerit/es që në kohët e fundit duket e pakapshme. Beqarët do të bëjnë takime të reja, por jo interesante për t’u mbajtur mend. Promovimet dhe çmimet janë në horizont. Megjithatë, Mërkuri ju fton të shqyrtoni një zgjedhje ose një bashkëpunim.

Binjaket
Më shumë stabilitet për marrëdhëniet e lëkundura, sot është një ditë e mirë për të qetësuar tensionet dhe për të shijuar disa momente të mira në çift. Yjet favorizojnë takime interesante për zemrat e vetmuara. Ka shumë lajme në fushën profesionale, disa raste duhet të merren më seriozisht. Mos i delegoni punëtorëve atë që mund ta bëni vetë.

Gaforrja
Venusi në shenjë ju mundëson një ditë të bukur dhe të qetë. Harmoni perfekte nëse jeni në çift! Beqarët do e ndjejnë veten gati për të nisur aventura romantike. Sqaroni sferën tuaj profesionale, për të shmangur angazhimet e mbivendosura. Do të ketë goditje të papritura në punë, por edhe fat dhe para shtesë.

Luani
Kush ka një lidhje të gjatë sot do të mahnisë personin e tij/saj të dashur me një surprizë të pabesueshme. Ju nuk keni frikë nga ideja e angazhimit për jetën, jeni gati për ta bërë këtë! Yjet ndezin zjarrin edhe në zemrat e beqarëve që do të largojnë mërzinë me flirte të reja. Jepni ambicie bindëse në punë, ndiqni ato që ju japin perspektivë për të fituar.

Virgjeresha
Harmonia në çift do të shqetësohet nga prania e Marsit që do t’ju bëjë pak egoistë, por për fat të mirë dialogu dhe mirëkuptimi do të mbizotërojnë dhe do të rivendosin qetësinë. Bukuria do t’i bëjë të dallueshëm beqarët të cilët do t’i japin ndjeshmëri sensualitetit të tyre! Shmangni ritmet stresuese në punë dhe delegoni disa nga angazhimet tuaja tek dikush përgjegjës.

Peshorja
Sot çiftet do të kenë momente tensionesh, të provokuara mbi të gjitha nga diskutimet për arsye të kota, por në mbrëmje marrëdhënia do të rifitojë forcën e saj. Mërkuri intensifikon shanset e takimit për beqarët, të jenë të hapur ndaj ftesave dhe njohjeve të reja. Mos u stresoni për asgjë, edhe nëse keni të drejtë, duhet të siguroheni që puna të vazhdojë në një atmosferë të qetë dhe bashkëpunuese.

Akrepi
Ditë e madhe e mirëkuptimit për çiftet, në ajër ka edhe erë për bashkëjetesë për ata që janë në një marrëdhënie të gjatë, për të tjerët diçka më konkrete. Në këtë moment, shumica e shenjës gëzojnë kënaqësi të madhe! Beqarët do të jenë në gjendje të krijojnë miq të rinj, të rrisin kontaktet dhe të bëjnë takime befasuese! Periudhë e favorshme për ata që studiojnë dhe për ata që kërkojnë punën e tyre të parë, ata që tashmë kanë një punë do të synojnë më lartë.

Shigjetari
Sot ju do t’i jepni euforisë tuaj dhe entuziazmin me gjeste të vogla ndaj të dashurit/ës tuaj. Ndoshta kërkoni faljen për disa mungesa ndaj tij/saj Venusi ofron shumë mundësi për zemrat e vetmuara për të gjetur shpirtin binjak, përfitoni nga kjo! Urani sjell ndryshime pozitive në jetën tuaj profesionale.

Bricjapi
Një moment reflektimi do t’ju sjellë në vëmendje një mënyrë për të marrë në konsideratë marrëdhënien tuaj në çift. Beqarët nga ana tjetër, do të eksperimentojnë me takimet magjike dhe do të jenë në gjendje të habisin ata përreth tyre. Ju duhet të punoni shumë për të arritur qëllimet e dëshiruara, dhe fatmirësisht nuk ju mungon energjia.

Ujori
Ata që janë në një marrëdhënie do e gjejnë veten duke menduar për dikë larg. Kthimi i mundshëm i atij zjarri të shuar është shumë pa shpresë, prandaj bëni kujdes. Momente gëzimi për shumë beqarë që mund të realizojnë takime të rëndësishme për dashurinë. Yjet do i keni në krah dhe do arrini të përfundoni me sukses projekte të reja.

Peshqit
Do keni ulje dhe ngritje në çift, por çdo herë do ju duhet të ringjallni zjarrin për të forcuar marrëdhëniet tuaja. Venusi siguron momente magjike. Beqarët duhet të jenë të kujdesshëm që të mos i besojnë sekretet e tyre çdokujt. Duke besuar intuitën tuaj dhe aftësitë tuaja do të jetë një bazë themelore për shmangien e gabimeve në punë./noa

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm