E diel, 5 Korrik, 2020

Ja çfarë i ndodhi zyrtarit komunal që kreu marrëdhënie seksuale me të mitur në komunë

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Policia Rajonale e Ferizajt rreth mesditës të së mërkurës, ka intervistuar një zyrtar komunal (R.B) si të dyshuar për keqpërdorim të pozitës dhe të hapësirës brenda komunës. I intervistuari dyshohet se ka kryer marrëdhënie seksuale me një të mitur.

Kryetari i komunës së Ferizajt Agim Aliu ka marrë masa dhe e ka suspenduar nga puna këtë zyrtar. “Kryetari i komunës ka marrë masa dhe e ka suspenduar një zyrtar komunal të komuniteteve për keqpërdorim të detyrës derisa dyshohej se ka shfrytëzuar hapësirat e komunës për marrëdhënie seksuale”, ka thënë për Kohën Ditore zëdhënësi i komunës së Ferizajt Selim Marevci.

Ai më tej nuk ka dhënë detaje rreth kësaj ngjarje por ka treguar se kryetari i komunës Agim Aliu me kohë është zotuar se amoraliteti do të largohej nga institucionet publike. “Do të rritet niveli i disiplinës në çdo aspekt, ndërkaq për raste të tilla do të merren vendime të menjëhershme për suspendim nga puna”, ka thënë Marevci.

Ndërkohë, nëpërmjet një komunikate për media komuna e Ferizajt ka sqaruar se kryetari Aliu mori vendim për pezullim parandalues nga puna të zyrtarit komunal R.B .

“Gjatë ditës së sotme në objektin e Komunës së Ferizajt, është njoftuar ngacmim seksual i supozuar në vendin e punës ndaj të miturës me iniciale E.B. nga zyrtari komunal R.B. Me të marr një informacion të tillë, pas dëshmive të dëshmitarëve, kryetari Aliu ka marr vendim për pezullim parandalues nga puna të zyrtarit R.B.

me arsyetimin se zyrtari përkatës ka bërë shkelje të rëndë disiplinore, të paraparë me rregullativën ligjore në fuqi si dhe me qëllim që të ndërpritet vazhdimësia e shkeljes së rëndë disiplinore dhe ruajtjen e provave mori këtë vendim. Komuna e Ferizajt inkurajon organet e sigurisë dhe drejtësisë që të zbardhin detajisht këtë rast dhe përgjegjësit të vihen para drejtësisë”, thuhet në komunikatën e Komunës.

Ndërkaq në Policinë e Ferizajt, kanë thënë se pas intervistimit i dyshuari është liruar derisa nuk ka ndonjë element të kësaj vepre.

“Prokurori dhe Policia e ka liruar të dyshuarin derisa nuk ka elemente të veprës penale, ndërkaq hetimet janë duke vazhduar. Komuna mund ta suspendojë zyrtarin sepse është çështje e tyre e brendshme, ndërkaq prokuroria dhe policia i kanë punët e tyre dhe rasti është duke u hetuar”, ka thënë Agim Gashi zëdhënës i Policisë Rajonale në Ferizaj.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm