E hënë, 6 Korrik, 2020

Milaim Zeka me 3 banesa dhe 1,700 euro pagë? Ankohet që si dalin as për kafe!

Duhet të lexoni

MSH: Rriten ndjeshëm rastet e reja me Covid, 25 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar së fundmi se në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar...

Paralajmëron shkenctarja kineze nga Wuhan: Do të ketë shpërthime të tjera virusesh!

Një shkenctare kineze e cila pak muaj më parë jehoi në të gjithë botën, paralajmëron se koronavirusi është vetëm...

COVID-19 drejt largimit nga Italia, 92 viktima në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 92 viktima e 300 raste pozitive më shumë. Numri i pacientëve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Milaim Zeka, i cili akuzohet nga Prokuroria e Shtetit për mashtrim, ankohet se rroga e tij prej deputeti në Kuvendin e Kosovës është shumë e ulët.

Për deputetin e Nismës Socialdemokrate, jeta është e shtrenjtë dhe për këtë ai thotë se paga prej 1 mijë e 700 eurove në muaj që e merr nga puna e tij në Kuvendin e Kosovës, nuk i del për të mbuluar shpenzimet e jetesës.

“Ata që mendojnë… jeta është shumë e shtrenjtë. Unë mendoj se e kam rrogën shumë të ulët”, deklaroi Zeka, teksa intervistohej në televizionin RTV Dukagjini të enjtën.

Madje justifikimin për “pagën e vogël dhe shpenzimet e mëdha”, Zeka e gjen tek kafet që paguan për qytetarët për çdo ditë.

“Është shumë pak, sepse unë… unë mesatarisht në ditë paguaj 20 euro vetëm kafe, me qytetarët që vijnë me më taku; mesatarisht 20 euro”, tha Zeka, teksa ankohej për pagat e ulëta të deputetëve të Kuvendit të Kosovës.

Por, deputeti i Nismës Socialdemokrate është i akuzuar për mashtrim dhe krim të organizuar nga Prokuroria e Shtetit. Po ashtu, shteti ia kishte sekuestruar tri banesa të blera Milaim Zekës në njërin prej komplekseve më ekskluzive në Prishtinë, në nëntor të vitit të kaluar.

Shteti ia sekuestron Milaim Zekës tri banesa – dyshohet se u blen me para të pista

Paratë për blerjen e këtyre banesave kompleksin afarist-banesor Nartel Center në lagjen Lakrishte në Prishtinë, dyshohet se kanë prejardhje nga mashtrimi që Milaim Zeka dhe partneri i tij, Ilir Krasniqi u kanë bërë 920 kosovarëve me viza pune në Gjermani.

Zekës, që ankohet për pagën e ulët që merr si deputet, dyshohet se tri banesat që i kishte blerë brenda pesë muajve i kishin kushtuar 153 mijë e 901 euro. /Insajderi.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm