E hënë, 6 Korrik, 2020

Vdekja e personit në sheshin e Prishtinës, policia jep detaje rreth rastit

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Një person ka vdekur sot në mbrëmje në rrethana të dyshimta në Prishtinë. Ai është gjetur i alivanosur në sheshin “Nëna Tereza”, këtë e ka konfirmuar Policia e Kosovës për Express.

Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Regjionin e Prishtinës, Agron Borovci, ka treguar se 60 vjeçari është gjetur i alivanosur, por që më vonë është konfirmuar se ka vdekur.

“Me date 17.02.2018 rreth orës 18:00 policia ka marre informatën se një person, mashkull, rreth 60 vjeç, është gjetur i alivanosur ne sheshin “Nena Terezë” . Ne vendin e ngjarjes ka dale njësia policore dhe mjeket emergjent. Këta te fundit kane bërë përpjekjet e tyre për t’i ofruar ndihmën e parë, mirëpo sipas mjekeve personi ne fjalë nuk ka shenja jete”, tha Borovci.

Ai ka bërë të ditur se, i njëjti është transferuar në drejtim të QKUK-së.

“Policia ka filluar ndërmarrjen e veprimeve të nevojshme për sqarimin e rrethanave si dhe identifikimin e personit”, ka përfunduar ai.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm