E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Të moshuarit ia vjedhin telefonin që e kishte kujtim nga djali i vdekur: Kjo është porosia e tij!

Duhet të lexoni

MSH: Rriten ndjeshëm rastet e reja me Covid, 25 të infektuar në 24 orë

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar së fundmi se në 24 orët e fundit janë testuar 173 qytetarë të dyshuar...

Paralajmëron shkenctarja kineze nga Wuhan: Do të ketë shpërthime të tjera virusesh!

Një shkenctare kineze e cila pak muaj më parë jehoi në të gjithë botën, paralajmëron se koronavirusi është vetëm...

COVID-19 drejt largimit nga Italia, 92 viktima në 24 orë

Në 24 orët e fundit në Itali janë regjistruar 92 viktima e 300 raste pozitive më shumë. Numri i pacientëve...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Festa e pavarësisë së Kosovës u shndërrua në dhimbje, për një të moshuar i cili kishte dalur për të festuar në sheshet e Prishtinës, ashtu si çdo qytetarë tjetër. Atij i është vjedhur një telefon, të cilin e kishte kujtim nga djali që i kishte vdekur kohë më parë.

Një gjë të tillë e ka bërë të ditur vet ky qytetar me inicialet L.K, i cili po ashtu ka premtuar kompensimin e atij telefoni me një të ri nëse dikush arrin ta gjejë për t’ia kthyer.

“Pëshëndetje, miqësia ime! Deshta me nda një hall me ju. Sot isha në Sheshin Nanë Tereza, në Prishtinë prej orës 16-18, për t’festuar dhe më ka humbur një telefon ajfon 6+ kujtim nga djali im i vdekur, Albani! Aty kam fotot dhe kujtime t’shumta, e edhe fotot e varrimit! Është humbje e madhe, por do ta kompensoja me një tel të ri, ate që e ka gjetur dhe ma këthen! Me respekt”, ka shkruar ai në profilin e tij në rrjetin shoqëror “Facebook”, postim ky i shpërndarë nga më tepër se 400 përdorues të këtij rrjeti, në shenjë solidarizimi dhe përkrahje.

Pëshëndetje, miqësia ime! Deshta me nda një hall me ju. Sot isha në Sheshin Nanë Tereza, në Prishtinë prej orës 16-18, p…

Publié par Lila Kastrati sur samedi 17 février 2018

Ndryshe, për nder të dhjetëvjetorit të pavarësisë sheshet e kryeqytetit kanë qenë të stërmbushura. Sipas raportimeve në media, mbrëmë kanë qenë rreth 300 mijë qytetarë që kishin dalur për të festuar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm