E hënë, 6 Korrik, 2020

Kërkohet ndihmë financiare për shërimin e 27 vjeçarit nga Istogu, që u diagnostifikua me kancer!

Duhet të lexoni

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të...

Akuzat ndaj Thaçit dhe Veselit, Rama viziton sot Kosovën

Kryeministri Rama do të zhvillojë ditën e sotme në Kosovë një sërë takimesh. Këto takime do të vijnë pas...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

27 Vjeçar Valdet Zeqiraj, nga Studenica e Istogut është diagnostifikuar me sëmundjen e kancerit dhe për shërimin e tij nevojiten 130 mijë euro.

Për rastin në fjalë Ministria e Shëndetësisë ka ndarë 23 mijë euro, por atij i duhen edhe më shumë të holla për të filluar terapinë në një siptal në Turqi.

Kështu bëhet e ditur në një njoftim publik ku po apelohet për ndihmë.

Njoftimi i plotë:

Apel për ndihmë!

Miq të dashur e dashamirë të Respektuar.

Si shumë Shqiptar të tjere që kanë mbetur në meshiren e të tjerve dhe të zotit, pasi që Shteti nuk ka sistem të shëndetësis, dhe shpesh nuk interesohet për Popullin e vet, ose edhe nuk ka mundesi e gadishmëri të i mbuloj të gjitha kerkesat tona, une kesaj radhe, për të vetmen here po iu drejtohna me një Apel, që fare nuk me vjen lehtë ta bëje.

Bëhet fjalë për Valdet Zeqiraj, 27 Vjeçar, nga Studenica e Istogut.
I cili vuan nga semundja e Kancerit, dhe është i shtrier në një Spital në Turqi!
Valdeti ka kohë që lufton me këtë semundje, e sot e morra vesh që edhe vetdijen e kishte Humbur ?
Me plasi Zemra, sepse është bashkëmoshatar i imi, është Dajë i imi, dhe Shok i imi.

Valdetit po i nevoitet një shumë e madhe të hollash për të filluar një terapi, por fatëkeqësisht ajo shumë e të hollave po i mungon.
Ministria e Shëndetësis i paska nda 23.000€ për Valdetin, por Valdetit po i nevoiten 130.000€.
Andaj kerkoj nga Miqt e mi, nga Shokët e bashkëidealistet e mi, nga Shqiptaret zemërbardhë e zemër gjërë, që ti përgjigjën Apelit tim, për të ia dhen Valdetit 27 vjeç një shancë për jetë.

Kush është i interesuar të i bashkangjitët Apelit tim, e lus të me shkruaj Privat, ose mund të lajmërohet edhe direkt të Baba i Valdetit, Halil Zeqiraj në numrin e telefonit: 044252594

Kush nuk don ose nuk ka mundesi, e mirëkuptoj, sepse e di që jeni lodhur duke ndihmuar.

Faleminderit shumë për mirëkuptimin dhe gadishmërin tuaj.

P.S: Mjafton edhe një (1) € nese nuk keni mundesi më shumë.

Valdeti është në mëshiren tonë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Sa miliona Euro kanë sot çlirimtarët e Kosovës

Disa djem të ri, të fortë, të sigurtë në mendësi, iu bashkuan luftës çlirimtare në vitet e 90-ta të...

Ish-zëdhënësja e Berishës publikon fotot e ditëlindjes së saj, Erla Mëhilli më e bukur se kurrë

Erla Mëhilli, zëdhënësja e ish kryeministrit Sali Berisha, njihet si një nga politikanet më të bukura shqiptare. Ajo ka festuar ditën e djeshme ditëlindjen,...

LAJM I HIDHUR/ Ndërron jetë mjeku i QSUT nga Covid-19

Ka ndërruar jetë mjeku Hematologjisë në QSUT, Arjan Pushi i cili u fut në intubim pasditen e djeshme. Mjeku rreth 56 vjeç nuk kishte...

Trondit Ministria e Shëndetësisë: Rriten rastet pozitive në 24 orë, shtrihet shpërndarja e virusit

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë janë konfirmuar 64 raste të reja me koronavirus në vendin tonë, gjatë 24 orëve të fundit. Kjo është java e...

Vrasja e Hekuran Billës: 26 vjeçarja del në gjykatë, rrëfen si u njoh me viktimën në Komunën e Parisit

Adiola Lakra doli sot në gjykatë për vlerësimin e masës së sigurisë, e akuzuar si bashkëpunëtore në vrasjen e Hekuran Billës. Prokuroria kërkon masën...

Më shumë artikuj të ngjajshëm