E martë, 22 Qershor, 2021

Lenjani në formacionin e javës në Zvicër

Duhet të lexoni

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga...

Kapitullon Partizani, Tirana shënon golin e tretë

Është shënuar goli I tretë nga Tirana në Derbin kundër Partizanit, që në fakt ishte autogol.Mbrojtësi i të kuqëve...

Derbi i çmendur/ Tirana përmbys Partizanin me dy penallti, të kuqtë me 10 lojtarë

Derbi i sotëm ne “ Air Albania Stadium” po dhuron mjaft emocione teksa deri tani janë shënuar tre gola.
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ermir Lenjani po kalon nëpër një formë të mrekullueshme në kampionatin zviceran.

Në ndeshjen ndaj Luzernit, mbrojtësi nga Kamenica ishte më i miri në fushë për skuadrën e tij Sion.

Sion nuk arriti më shumë se një barazim 1-1, por që në këtë takim shkëlqeu Lenjani që asistoi në golin e shënuar nga Kasami.

Përveç asistimit të mrekullueshëm, ylli i Kombëtares së Shqipërisë ishte fantastik në mbrojtje duke neutralizuar sulmuesin anësor të Luzernit, Schneuwly.

Lenjani doli përpara në disa raste dhe harkoi mirë në zonë por që sulmuesit e skuadrës së tij nuk arritën t’i kthenin në gol harkimet fantastiket të tij.

E falë ndeshjes së mrekullueshme ndaj Luzernit, mbrojtësi këmbnëshpejtë është përfshirë në formacionin e javës në Zvicër nga sportalhd.com.

Përveç Lenjanit në formacionin më të mirë janë edhe Fickentscher, Rochat, Van der Werff, Spielmann, Sigurjonsson, Gvilia, Schurpf, Assale, Nsame, Gerndt.

28-vjeçari pasi po kalon nëpër një formë të lartë, pritet që në fund të stinorit të ndërroj skuadër dhe të luaj në një kampionat më të lartë si Bundesliga ose Serie A. /Telegrafi/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Edhe UNMIK-u dhe Rezoluta 1244 kundër “Zajednicës” (DOKUMENT)

Që në vitin 2003, prej kur disa struktura politike të serbëve të Kosovës, në koordinim me Beogradin, shpallën për...

Angazhimi i qeverisë Kurti jep rezultatet: ‘Europa Nostra’ shqyrton vendimin e saj për Manastirin e Deçanit

Menjëherë pas ardhjes së qeverisë Kurti II, Organizata “Europa Nostra” kishte vendosur Manastirin e Deccanit në listën e monumenteve të rrezikuara. Kjo kishte ardhur...

Komike, Berisha merret me shfaqet teatrale/ Rudina Dembacaj: Keqpërdorimi i një komedie, njerëzit nuk jetojnë vetëm për politikë…

Ish kryeministri Sali Berisha, si gjithnjë ka reaguar referuar ‘denoncimit qytetar’, por siç duket këtë herë i ka tejkaluar limitet duke u marrë dhe...

Studiuesi Gazmend Kapllani nga SHBA: Padia e Berishës për Blinken, një komedi ballkanike

Studiuesi i njohur Gazmend Kapllani dhe drejtor i katedrës sëAlbanologjisë “Hidai Bregu” në Universitetin “De Paul” nëÇikago të SHBA deklaron se shpallja non grata...

Bujar Nishani: Nëse doni, betohem edhe në kuran, nuk kam biseduar me Berishën për Bashën

Kërkesa e “Grupit për PD” për largimin e Lulzim Bashës ngadrejtimi Partisë Demokratike është shoqëruar edhe me pyetjen se cili është pozicioni i Sali...

Më shumë artikuj të ngjajshëm