E martë, 4 Gusht, 2020

GJ’O E GJALLË: E vret këngëtaren shtatëzënë që refuzoi t’i këndonte!

Duhet të lexoni

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Mirënjohja për dr.Kominin dhe 17 ditët e ankthit të familjes së prekur nga Covid 19

Nga Marjon Gorica Sot jam kontaktuar nga një mik i imi, me të cilin prej pak kohësh nuk kam pasur...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nëpër rrjete sociale u paraqitë xhirimi i momentit në të cilën një këngëtare shtatzënë pakistaneze është vrarë gjatë shfaqjes, sepse, gjoja kishte refuzuar të këndojë për një burrë të armatosur.

Samina Samoon (24), e njohur si Samina Sindhu është vrarë gjatë shfaqjes së saj në një ceremoni në provincën jugore të Pakistanit Sindh.

Vrasësi i saj së pari i kishe thënë që të ngrihet derisa këndon në vend se të këndojë ulur, lajmëron TV pakistanez Geo.

Në xhirimin shqetësues shihet shfaqja e këngëtares se cila këndon në skenë derisa burrat gjuajnë para në të. Më pas, një burrë, pretendohet se ishte në gjendje mjaft të dehur, e nxjerrë revolen dhe e qëllon gruan.

Samina Samoon menjëherë është transportuar në spital por mjekët nuk kishin mundur ta shpëtojnë dhe ata vetëm e shpallën vdekjen e saj.

Burri i saj më pas ka deklaruar se ajo ishte në muajin e gjashtë të shtatzënisë. Ai ka kërkuar që vrasësi të gjykohet për vrasje të dyfishtë, të asaj dhe të fëmijës së saj.

I dyshuari menjëherë u arrestua.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë uruar besimtarët myslimanë në këtë...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar një vëmendje shumë më të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm