E martë, 11 Gusht, 2020

Kush po i mundëson hajdutëve të qeverisin Kosovën?

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kosova ka pas një fat të hidhur që nga paslufta. Gjithnjë është udhëhequr nga qeverisje përplot hajdutë e kriminelë.

Nuk është që kemi pas ndonjë rehati edhe nën okupimin e Millosheviqit, por atëherë e kemi dit që jemi të okupuar.

Rreth 60% e popullatës në Kosovë nuk votojnë fare!
Rreth 30% e popullatës voton hajdutët, kriminelët, banditët e çkryesit e Kosovës në tanimë 19 vitet e pasluftës.

Pra, mendojmë me mosvotim, këta 60% të abstenuesve në votim, po ua mundësojnë jetëgjatësinë në politikë këtyre lëkurë-trashëve që pa ndjenja po e rrjepin Kosovën çdo ditë.

Shpresojmë që një ditë ata 60% abstenues në votim, do të zgjohen dhe do të bëjnë një rrokadë në qeverisjen nacionale.

Por, në këtë zgjedhje, njerëzit thonë që të gjithë politikanët janë të njejtë.

Por, mund të votoni këdo por asnjëherë të mos votoni nje subjekt politik që veq ka qenë deri më tani në qeverisje.

Pas katër viteve, ndryshoni votën për subjektin politik, votoni dikë tjetër, dhe kështu ky rotacion do të “shpërlaj” skenën politike të Kosovës, derisa të dihet që politikani është shërbyes i pronarit të Kosovë, e pronar i Kosovës është populli, e jo anasjelltas.

As interesat e shteteve të botës nuk mund ta ndryshojnë vullnetin e votuesve në Kosovë, e lëre më hajdutët që janë në qeverisje kaq gjatë në Kosovë./GazetaOra.com

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Më shumë artikuj të ngjajshëm