E hënë, 18 Janar, 2021

Deklarata e fortë e deputetes: Qeverisë i janë ‘prerë’ këmbët nga trafikantët e drogës

Duhet të lexoni

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Deputetja e Partisë Demokratike Orjola Pampuri ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me skandalin e publikuar për përfshirjen e të vëllait të Ministrit të Brendshëm në trafikimin e lëndëve narkotike.

Ajo ka reaguar ashpër kundër qeverisë, e cila sipas deputetes sot nuk ka më moral.

Në postimin e saj Pampuri shprehet se qeverisë tashmë i janë ‘prerë’ këmbët nga këta persona të lidhur me trafikun e lëndëve narkotike.

Postimi i plotë:

Sot opozita referoi faktin e paprecedent, i cili fakton implikimin e vellait te Ministrit te Brendshem ne trafik droge. Nese do te ndodhte ne nje shtet tjeter ne Ballkan, Ministri do te jepte doreheqjen, e per te mos permendur nje shtet europian ku qeveria do te kishte rene.
Por cfare ndodh ne Shqiperi?
Asnje deklarate, as nga Ministri e as nga kryeministri. Prokuroria nuk ka asnje reagim. Qeveria vijon punen….
Kjo eshte situata me e paprecedent qe mund te kete ndodhur ndonjehere. Ish ministri i perfshire ne trafik droge arrestohet me arrest shtepie, ministri aktual i implikuar duke mbrojtur te vellain trafikant, vijon te mbaje postin e ministrit. Ceshtja nuk eshte do largohet apo jo Xhafa, por morali i kesaj qeverie, e cila nuk mund te qendroje me ne kembe, pasi kembet u jane “prere”. Te kesh te implikuar dy ministra te brendshem, njeri pas tjetrit, faji nuk mbetet me jetim, por mirfilli bie mbi kryeministrin dhe bashkepunetoret e tij te ngushte. Nuk di, cilet qytetare perfaqeson me kjo qeveri, morali i se ciles matet me sasi droge e trafikante.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

MËRGATË, A I KENI GADIT ZARFAT!?

Shkruan:Refiqe R. Hamiti Shoqja ime Arife Sheholli sot më tha se janë "çart shqiptart në Amerikë"! Aq shumë janë mobilizue djemt...

20 vite që përmbytej, ‘Shaban Bardhoshi’ rruga e Kombinatit merr zgjidhje. Investimi e kthen në normalitet

Nga Marjon Gorica ‘Shaban Bardhoshi’ deri pak kohë më parë ishte një nga rrugët më problematike të Tiranës, ku përgjatë së cilës ndodhet një kanal...

SHKËMBIMI I TERITOREVE DHE LUGINA E PRESHEVËS

Almin Shaqiri, Msc Integrime Evropiane, ligjerues në kolegjin Universum Prishtinë Abstrakt Në tryezën e bisedimeve mes Kosovës dhe Serbisë, nuk ështëpërjashtuar as korigjimi i kufijve aktual,...

GUXO, OJ SHQIPONJË VJOSA OSMANI!

Shkruan: Refiqe R. Hamiti Vjosa Osmani sot në Kosovë nuk është guxim ,nuk është diçka që ishte e guxuar apo që tashmë është e guxuar. Vjosa...

Urimi i Konsullit të Izraelit: Po mbyllim një vit sfidues, 2021 qoftë viti i mirësive!

Konsulli i Nderit i Izraelit Rodolf Xhillari, me anë të një postimi në faqen zyrtare të Facebook ka uruar ditën e ndërrimit të viteve....

Më shumë artikuj të ngjajshëm