E enjte, 25 Shkurt, 2021

Familjet qeveritare mafioze drejt përballjes finale!

Duhet të lexoni

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Sali Berisha-Sulmet e opozites po çojne mafien qeveritare te Shqiperise me ne krye Edi Ramen drejt agonise!
Keto jave, familjet mafioze Tahiri dhe Xhafa kane mprehur hanxharet dhe po i versulen njera tjetres ne te gjitha nivelet per qerim hesapesh? ne nje beteje per jete a vdekje. Ne pozicione rreth tyre jane rrjeshtuar narkozyrtare, narkodeputete, narkogazetare, narkoprokurore dhe narkogjykates, barone droge, kumbare dhe ndrikulla, vrases e trafikante etj etj.
Ata, nga mengjesi deri ne mesnate vringellojne kunder njeri – tjetrit te gjitha llojet e armeve. E tronditur deri ne palce eshte super familja mafioze Rama. Skllave e dosjeve fatale te kokaines dhe lidhjeve te shumllojta mafioze te saj dhe vellazerise se oligarkeve te saj, ajo, ne perpjekje per te lare duart me dy familjet mafioze ministrore, hedh gurin dhe fsheh doren.
Keshtu, ne nje rast me Gjushin e tij perhap lajme se deshmi tronditese te pertej detit zhysin Tahirin pese pashe nen toke, nga ana tjeter i dergon atij me ore te tera ne shtepi oligarkun, anetarin e vellazerise dhe hijen e Olsit, famozin Gaz Rama! Ndaj familjes tjeter mafioze, kryekumbar Edvini mban qendrim te njejte. Ai, nga njera ane nuk ja ndan nga zyra per mbeshtetje Don Agaçion, refuzon doreheqjen e Faqeziut qe ka perdhosur te gjitha ligjet e vendit per te mbrojtur vella Agronin, ka bllokuar ekstradimin e tij per te vuajtur denimin ne Itali, ka fallsifikuar ligjin ne menyre qe kumbar Agroni te mos vuaj denimin as ne Shqiperi por te vazhdoje i mbrojtur trafiqet me fitime perrallore dhe ka bllokuar ligjin antimafia per te mbrojtur pasurite perrallore te familjes mafioze Xhafa.
Nga ana tjeter, per te lare duart me Fatziun, qe pa e pyetur Ramen ekstradoi Nazerin ne Itali dhe nga mengjesi gjer ne darke jep informata per lidhjet e familjes super mafioze Rama me drogen, trafiqet dhe krimin, don Edvini me narkozyrtaret e tij nxjerr ne tregun e thashethemeve perandorine e pasurive te pakufishme te patundeshme ne Tirane, Vlore, Durres, Korçe te bazuara mbi drogen te vellezerve, kuneterve, ortakeve te familjes mafioze Xhafa.
Te dashur miq, Shqiperia eshte ne udhekryqin e saj me te rrezikshem te nje perleshje ne nivelet me te larta per qerim hesapesh midis familjeve mafioze te qeveritareve te narkoshtetit shqiptar.
Kjo situate kritike eshte thirrje nga shpirti i çdo qytetari te ndershem te ketij vendi qe te ngrihemi dhe te marrim ne dore fatet tona dhe te flakim me uraganin tone kalbesirat e mafies, kumbareve, familjeve ministrore mafioze me ne krye Edvin Kristaq Ramen!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Të jesh mjeke

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ “E kam kuptuar se do të bëhesha mjek që kur isha fëmijë dhe shihja një pemë qershie në oborrin...

Më shumë artikuj të ngjajshëm