E enjte, 25 Shkurt, 2021

Këshilltari i PD-së thirrje qytetarëve: Padisni Bashkinë e Tiranës, po ju vjedh paratë.

Duhet të lexoni

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Kreu i grupit të Këshilltarëve Demokrat në Bashkinë e Tiranës Kreshnik Collaku ka reaguar me anë të një postimi në Facebook në lidhje me taksimin që ju bëhet qytetarëvepër bizneset.

Ai i ka kërkuar cdo qytetari që të denoncoi Bashkinë Tiranë për vjedhjen që kryen.

Postimi i plotë:

Kam marre dhjetra telefonata nga qytetare te shqetesuar,biznese apo private,qe konstatojne nje rritje drastike te taksave qe i paguhen Bashkise.
Justifikimi qe Bashkia u jep qytetareve te indinjuar per kete zhvatje te xhepave te tyre eshte se “taksat jane rritur me vendim te Keshillit Bashkiak Tirane”.

Dua te sqaroj cdo qytetar e biznes ne Tirane.
Nuk ka asnje vendim te Keshillit Bashkiak per rritjen e Taksave ne Tirane.
Ajo cfare Bashkia quan vendim keshilli eshte nje Mbledhje e Paligjshme e Keshillit Bashkiak me 6 individe te cilet nuk kane patur mandate te votojne dhe me opoziten qe ka refuzuar te votoje per rritjen e taksave e tarifave.

Kjo paligjshmeri eshte konstatuar dhe nga Gjykata e Tiranes. (Vendimi poshte ne foto).

Kete vendim te Gjykates Tirane,Bashkia refuzon ta njohe dhe ta respektoje.

Kjo situate zhyt ne nje krize paligjshmerie cdo aktivitet te Bashkise Tirane.

Taksat qe sot Bashkia u mbledh jane te paligjshme.

Ftoj cdo qytetare te Tiranes te padise Bashkine e Tiranes per perfitim te paligjshem dhe grabitje te pasurise.

Nje dite drejtesi do te behet dhe Bashkia Tirane do tu ktheje deri ne qindarken e fundit parate qe cdo dite u grabit qytetareve te saj ne menyre te paligjshme.

Padisni Bashkine e Tiranes ajo po vjedh parate tuaja.
Ky eshte nje aktivitet i paligjshem.

Gjykata e Tiranes ka shpallur pavlefshmerine apsolute te ketyre vendimeve dhe te trupes qe i ka “votuar”.

 No automatic alt text available.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Të jesh mjeke

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ “E kam kuptuar se do të bëhesha mjek që kur isha fëmijë dhe shihja një pemë qershie në oborrin...

Më shumë artikuj të ngjajshëm