E premte, 7 Gusht, 2020

Eduart Ndocaj: Kjo qeveri ka mafian në krye!

Duhet të lexoni

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Nga Franko Hoxha-Në vazhdimësinë e personazheve të ftuar në “Intervistë” do të kemi një personazh të njohur nga fusha e politikës, bëhet fjalë për ish-deputetin e Kuvendit të Shqipërisë dhe kryetarin e PBDKSH Z.Eduart Ndocaj.

Zoti Ndocaj, si ju duket dëshmia e “dëshmitarit X” për cështjen e përfshirjes së vëllait të ministrit të brendshëm Fatmir Xhafa, në trafikun e drogës, besoni ju në vërtetësinë e kësaj interviste ?

-Dëshmia e zotërisë si “dëshmimtari X” është reale dhe se ve aspak në dyshim, ajo që duket surreale është kjo qeveri, që janë të përfshirë nga kryeministri e deri tek polici më i rëndomtë, në trafik droge, vrasje, dhunë dhe kërcënime. Kjo është një qeveri që ka dalë jashtë cdo aspekti demokratik, kjo është një qeveri ku mafia është në krye të shtetit dhe drejton trafikun me ministrat e brendshëm, ministrat e jashtëm, ata të energjisë elektrike apo të shëndetësisë, mbrojtes dhe bujqësisë. Këta janë peshqit e mëdhenj, cdo ministër bashkë me peshkaqenin e madh që është vetë kryeministri.

Mendoni se pas skandalit të Tahirit, rasti i Agron Xhafajt, vëllait të ministrit aktual të brendshëm, i nxorri situatën nga duart qeverisë aktuale dhe sipas jush a duhet të vazhdojë të qëndrojë  Fatmir Xhafaj në krye të Ministrisë së Brendshme ? 

-Mendoj dhe jam i bindur se kjo qeveri e ka kryer misionin e saj duke u etiketuar si qeveria e narkotrafikantëve në cdo kancelari të botës dhe jo më kot asnjë homolog i kryeministrit tonë nuk ndihet rehat kur takon këtë të fundit, sepse gjithë bota e di tashmë që dy ministra të brendshëm janë të “certefikuar” trafikantë të cdo të zeze drejt Europës. Gjithë bota e di tashmë që këta ministra janë ata që marrin urdhërat nga “Padrino” Rama. Ajo që është e dhimbshme është se ne s’kemi opozitë, ajo është në shërbim të qeverisë ose e shantazhon për të marrë ndonjë kockë nga ajo, por nuk është aspak në shërbim të qytetarëve që dhunohen prej 5 vitesh nga kjo qeveri kriminale. Kemi kuksianët të cilët u ngritën në protestë dhe e dorëzuan pa kushte kryeministrin, erdhën në Tiranë për të liruar nga rrëmbimi kriminal patriotët e tyre në mes të natës sic bëntë Kristaq Rama në “kohën e xhaxhit”, por Edi Rama në koordinim të shkëlqyer me opozitën, gjoja i morën kuksianët dhe i dërguan në Milot dhe e quajtën gjithcka një mosbindje civile. Kjo ishte zbehje e asaj mase njerëzore që po i dilte nga kontrolli Ramës dhe me ndihmën e opozitës dhe Bashës, e zbehën plotësisht protestën dhe sot aktualisht kemi 4 kuksianët në burg, të cilët protestuan për bukën e gojës dhe izolimin që “i marri” do t’ju bënte atyre. Tahiri që bredh sa në bare e diskoteka dhe jo në burg, dhe vëllai i Xhafës që shkon si turist në Itali me çarter dhe nuk arrestohet, duhet të dalë përpara drejtësisë shqiptare dhe më pas asaj italiane. Pra këto janë kokat e krimit në Shqipëri, mafja ka shtet.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm