E shtunë, 27 Shkurt, 2021

Klevi Pojana: Avokatit të Popullit i urojmë pushime të mbara!

Duhet të lexoni

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Anëtari i kryesisë, nënkryetari i LRI-së Klevi Pojana me anë të një postimi në Facebook ka reaguar për aktualitetin në vend.

Në fjalën e tij Pojana ka ironizuar rolin që po mbanë Avokati i Popullit duke qenë neglizhent me gjithçka ndodh në Shqipëri.

Postimi i plotë:

Pse heshtet ne te tilla raste?

Nje djale i ri humbi jeten vetem pak dite me pare ne ambjentet e policise ne Korce. Familjaret e denoncuan rastin, madje ishin ata qe publikuan pamjet e te ndjerit e ku ngriheshin dyshime per hematoma te shkaktuara nga dhuna policiore!

Nje djale i ri u nda nga jeta dhe la pas tre femije jetim, rasti duket se nuk ka shqetesuar shumekend, ndoshta sepse ky person paska pasur mbi vete disa akuza per vepra penale ose ndoshta se ai i perkiste komunitetit rom!

Ndjehem i neveritur nga niveli i gazetarise qe kete rast e kalon ne menyre te rendomte dhe duhet te na shqetesoj te gjitheve ne fakt dhunimi i te drejtave te njeriut qe i behet shume here qytetareve nga vete institucioni i Policise se Shtetit.

Vetem pak kilometra larg nesh, ne Athine qytetaret cdo vit demostrojne dhunshem per vrasjen qe efektivet e policise i bene nje te riu atje. Ndoshta duhet te kopjojme sepse per te kuptuar eshte me veshtire se nese heshtim sot kur dhunohen te drejtat e nje personi atehere nuk kemi asnje te drejte te presim qe te ngrihen per ne neser kur te na vije rradha e represionit.

Une si nje i ri qe ka zgjedhur te aktivizohet ne jeten politike dhe shoqerore por mbi te gjitha si nje qytetar shqiptare shpreh dhimbjen me te madhe per te ndjerin dhe familjen dhe gjithashtu pres qe me seriozitet prokuroria te zbardh kete ngjarje.

Ndersa Avokates se Popullit i uroj vetem pushime te mbara!

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Kush do t’i fitojë zgjedhjet? Sondazhi i IPSOS: PS kryeson me 44%, PD merr 24% të votave, LSI “tretet” në vetëm 2%

Top Channel në bashkëpunim me gjigantin botëror të sondazheve, kompaninë IPSOS, publikon të dhënat e sondazhit për zgjedhjet e...

Shoqëria civile tryezë diskutimi për rindërtimin

Vëzhgimi i GADC: Rindërtimi, 40% e të anketuarëve shprehen se ka pasur vonesa gjatë procesit 95.8% e familjeve në njësitë administrative Sukth dhe Katund i...

Naço: Pabesia që më bënë në LSI. Ja arsyet e largimit

Nasip Naço tregon për herë të parë arsyet e largimit të tij ngaLSI. I ftuar nga gazetari Roland Qafoku në emisonin “Dekalog”në RTSH 24, Naço...

Letër e hapur për Znj. Evis Kushi, Ministre e Arsimit…

Nga Fejzo Subashi Një thirrje për ministrinë dhe ministren e Arsimit, që për fat të mirë vjen jo vetëm nga politika, por dhe nga armata...

“Aplikacioni GjejZá”

Botuar në revistën ‘Tirana Youth Voice’ Unë quhem Jonada Shukarasi dhe jam nxënëse e vitit të tretë në gjimnazin “Partizani”. Në kohën time të lirë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm