E hënë, 3 Gusht, 2020

Për çështje ku bëhet fjalë për jetët tona, nuk ka vend për bindje politike apo ngjyra kartonash

Duhet të lexoni

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Këshilltarja e LSI-së njëherësh dhe kryetare e LRI në Bashkinë e Elbasanit, Anisa Bahiti ka reaguar në mbledhjen e sotme në lidhje me dëmet të cilat vijnë prej metalurgjikut në këtë qytet.

Në reagimin e saj Bahiti shprehet se në çështje tek të cilat bëhet fjalë për jetën e qytetarëve të Elbasanit, nuk duhet të shohim bindjet politike, por të veprohet për të mirën e përbashkët.

Reagimi:

Janë disa çeshtje që në thelb kanë vetë jetët tona ndaj nuk kanë vend as bindjet politike as ngjyrat e kartonave, prandaj sot ne Këshilltarët e Bashkisë Elbasan të gjithë së bashku kemi vendosur ti shkojmë deri në fund kësaj çështje dhe do të protestojmë ndaj ndotjes në Metalurgji.

Këshilltarët e të gjithë forcave politike për të disatën herë shprehëm shqetësimin tonë për gjendjen e krijuar në këtë zonë duke kërkuar marrjen e masave të menjëhershme, edhe pse Këshilli shpalli emergjencën mjedisore, edhe pse ka nisur tashmë një hetim nga prokuroria, përsëri, masat e marra janë shumë të ngadalta.
Kjo bëri që ne Keshilltarët të vendosim të protestojmë ditën e hënë pranë kompanive që ushtrojnë aktivitetin e tyre në këtë zonë në kundërshtim me normat mjedisore. Bashkia e Elbasanit i është bashkuar iniciativës të Këshillit Bashkiak për të protestuar pranë kompanive që ushtrojnë aktivitetin e tyre në zonën e ish kombinatit Metalurgjik, pa respektuar normat mjedisore.
Ne duhet të jemi të bashkuar deri në fund në këtë betejë që nuk synon asgjë më shumë sesa një mjedis i shëndetshëm dhe i pastër për qytetarët e Elbasanit. Ndaj ditën e hëne në dt 25 ftojmë të gjithë qytetarët e Elbasanit që ti bashkohen betejës tonë të përbashket. ??❌??

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Ndërron jetë si pasojë e Covid mjeku i njohur i Tropojës

Burime për mediat bëjnë me dije se mjeku i njohur, Anibal Byberaj ka ndërruar jetë mbrëmjen e së dielës nga Covid-19. Pneumologu ishte paraqitur një ditë...

Urimi i veçantë i Spiropalit për festën e Kurban Bajramit: Lutem për të sëmurët dhe familjarët e tyre

Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe në të gjithë botën kremtojnë sot Festën e Kurban Bajramit. Krahas figurave politike që kanë uruar besimtarët myslimanë në këtë...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar një vëmendje shumë më të...

Më shumë artikuj të ngjajshëm