E shtunë, 19 Shtator, 2020

‘Teatri’, Kristo: Ka plasur urrejtja, grabitqarët këtë duan, por mos harroni ky ishte njeriu që ngriti në këmbë shqiptarët

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Pedagogu dhe moderatori Erion Kristo me anë të një postimi në Facebook ka reaguar në lidhje me gjuhën e urrjetjes që shumë qytetar kanë ndërmjet njëri tjetrit apo me artistët në lidhje me cështjen e teatrit.

Në postimin e tij Kristo shprehet se nuk është kjo ajo që duhet të bëjmë, pasi grabitqarët këtë duan, të ketë përplasje dhe urrejtje.

Duke i’u referuar rastit të aktorit Bujar Asqeriu, profesor Kristo shprehet se ai ishte pikërisht personi që ngriti në këmbë shqiptarët për cështjen e teatrit me fjalët e tij, ndaj nuk duhet të hedhim poshtë njerëzit.

Postimi i plotë:

Shoh qe ka plasur nje urrejtje e madhe per aktoret apo figura te tjera. Duhet ta keni te qarte se ata qe sflene, vetem aty u rri mendja. Duan te na bejne ti ndersehemi njeri-tjetrit dhe te harrojme se kush eshte armiku.
Levdoj cdo qendrestar dhe mirekuptoj kedo tjeter. Trysni e madhe ushtrohet mbi njerezit. Bota e krimit do ta nenshtroje boten e artit. Dhe kur ne fillojme me cicmice me njeri-tjetrin, aq duan grabitqaret. Devijimin. Keqinformimin. Sherrnajen. Poshterimin.
Mos e harroni aparatin gjigantesk propagandistik, mediat e blera dhe ciniket qe na rrethojne.
Sa shpejt harruat. A nuk ishte ky njeri ai qe ngriti gjithe shqiptaret ne kembe me fjalet e tij te shpirtit.
Mos i hidhni poshte njerezit. Ngrihuni vete ne kembe nese keni mendere. Mos prisni nga te tjeret. Mos fyeni. Mos beni lojen e te tjereve. Mos u beni te vegjel. Mos bini ne kurthin e grabitqareve. Shikoni larg.
Beni si mua. Tregohuni zemergjere. Tregoni dashuri per artistin. Per artistet. Per njerezit e artit. Per Teatrin. Per fitoren.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm