E martë, 11 Gusht, 2020

Stifado: Mish viçi në mënyrën greke, ju shkrihet në gojë!

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Përbërësit:

– 750 g mish viçi apo mish lope,
– 250 ml verë të zezë të thatë,
– 1 lugë e vogël uthull vere,
– 2 thelpinj hudhre,
– 400 g qepë,
– 1 degë kanelle,
– 2 fletë dafine,
– 1 lugë e vogël spec të bluar,
– një lugë e vogël pure domateje,
– salcë domatesh,
– 150 – 200 ml lëng mishi (supë),
– vaj ulliri,
– kripë,
– piper,
– pak miell.

Përgatitja:

Pritni mishin në kube të mëdha dhe rrotulloni në mielli të përzier me një filxhan piper.

Në vaj të nxehtë fërgoni mishin derisa të marrë ngjyrë ari dhe vendoseni në tepsi rezistuese nga zjarri dhe shtoni pak vaj ulliri.

Qepën priteni në copa paksa të mëdha dhe fërgoni derisa të marrin ngjyrë të gështenjtë. Në fund fërgoni hudhrën dhe të gjitha qitni sipër mishit.

Në tenxhere hidhni verën, kanellën, uthullën dhe piperin dhe lini të vlojnë.

Hidhni sipër mishit,  (lëngun e mishit) dhe hidhni dy fletë dafine.

Tepsinë mbulojeni me kapak dhe futeni në furrë. Piqeni rreth një orë në 200 gradë celsius.

Zbulojeni pak kapakun dhe piqeni edhe dy orë e gjysmë. Shërbejeni me oriz.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e parë interaktiv virtual me Kryeministrin...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Më shumë artikuj të ngjajshëm