E shtunë, 8 Gusht, 2020

Bomba e merkatos: Messi te Interi? Ndoshta!

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Xhirojnë miliona euro produkte ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...

Xhirojnë miliona euro produket ushqimore dhe nuk njohin asnjë detaj të ligjit për ushqimin, ja ku gabojnë bizneset

Nga Marjon Gorica Siguria ushqimore është kthyer në kryefjalë të bisedave dhe debateve publike kohët e fundit, duke i kushtuar...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Marco Tronchetti Provera lëshon bombën e merkatos. Në një intervistë për të përditshmen torineze Tuttosport, administratori i përgjithshëm i Pirellit( sponsorit të Interit mbi fanellë prej pothuajse 2 dekadash) dhe njëkohësisht tifoz i zjarrtë i klubit zikaltër, pyetjes së si mund t’i përgjigjet Interi, Juventusit që gjatë kësaj vere ka transferuar në Torino Cristiano Ronaldon i është përgjigjur shumë thjeshtë: “Duke blerë Lionel Messin”.

Një mision i pamundur në dukje por në futboll kurrë nuk thuhet kurrë sepse edhe kalimin i Ronaldos te bardhezinjtë para 1 muaji tingëllonte gjithashtu si një tjetër mision i pamundur. Me intervistë të tijën Tronchetti Provera ka bërë të ëndërrojnë tifozët e Interit të cilët presin një dhuratë të madhe nga pronarët e tyre kinezë të Suning Group, dhe dëshirojnë që ajo dhuratë të jetë pikërisht ylli argjentinas i Barçës.

Messi nuk ka ndërmend të largohet nga Barcelona por Interi i ka pëlqyer gjithmonë si klub pasi ndër vite ka patur një lidhje të ngushtë me lojtarët argjentinas dhe nuk do të ishte aspak çudi që për t’iu kundërpërgjigjur rivalit të tij të madh CR7-ës të transferohej te zikaltrit në një të ardhme të afër, për të treguar veten dhe të gjitha vlerat e tij në një skuadër që nuk quhet Barcelona dhe një një kampionat si Serie A.

“Shpresoj që Suning të zgjidhë sa më shpejtë të gjitha problemet që ka Interi me fair-play financiar dhe të bëjë një goditje të madhe në merkato dhe unë si tifoz do të dëshiroja padiskutim Messin në ekip”, deklaroi Torchetti Provera për Tuttosport. Lionel Messi te Interi është një dëshirë e vjetër edhe ish presidentit të zikaltërve Massimo Moratti i cili tentoi ta transferonte 5-herë fituesin e Topit të Artë në Milano në sezonet 2008 dhe 2009, por në atë periudhë Messi kurrësesi nuk dëshironte të largohej nga Barcelona, ndërsa tashmë në moshën 31-vjeçare dhe pasi ka fituar gjithçka me blaugranat mund të provojë pse jo një aventurë të re.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm