E enjte, 13 Gusht, 2020

EKSLUZIVE/Investigim i FMN: Thumanë-Kashar dhe Milot-Balldren kushtojnë 554 mln €. Taksa-paguesit paguajnë dyfishin e gjermanëve për 1km

Duhet të lexoni

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Përpos debateve të nxheta të ditëve të fundit për ecurinë e Reformës në Drejtësi dhe ngërcin që ka kapluar gjyqësorin shqiptar, ka dhe një tjetër problem i cili duhet t’i shqetësojë shqiptarët më së shumti sepse ka të bëjë drejtpërdrejt me paratë e tyre që shpenzohen nga buxheti i shtetit për ndërtimin e rrugëve në të gjithë vendin.

Ka ndodhur shumë shpesh vitet e fundit se investimet më të mëdha në infrastrukturë përsa i përket vendit tonë, janë bërë me paratë e privatit dhe rrugët janë dhënë me koncension. (Kujtojmë: Rruga e Arbrit, Rruga Thumanë-Kashar dhe Rruga Milot-Balldren si shembujt më të fresktët) Kjo është një praktikë e njohur gjerësisht. Privati bën investimin me paratë e veta dhe më pas shteti paguan privatin për një kohë të caktuar dhe me një shumë vjetore e cila vendoset në kontratë.

Ajo cfarë shqetëson më tepër është fakti se shqiptarët duhet të paguajnë shuma marramendëse për rrugë të cilat nuk i kalojnë as 50 kilometrat. Më poshtë do të gjeni një pasqyrim të cmimeve që do të duhet të paguajnë taksa-paguesit shqiptarë, respektivisht për Rrugën Thumanë-Kashar dhe për Rrugën Milot-Balldren:

Rruga Thumanë-Kashar:

Gjatësia: 20.8 km
Kostoja: 225.8 milionë euro
Kohëzgjatja e pagesës: 13 vjet
Kostoja përfundimtare: 337.5 milionë euro
Cmim/kilometër: 16.2 milionë euro/kilometër

Qytetarët shqiptarë nuk do të paguajnë vetëm 225.8 milionë euro për rrugën Thumanë-Kashar, por shumë më tepër.

Kontrata nga Ministria e Infrastrukturës tregon se kostoja totale mund të shkojë deri në 337.5 milionë euro, duke përfshirë interesat dhe tarifën shtesë që do i paguhen kompanisë për mirëmbajtjen e rrugës për 13 vjet.

Vlera prej 225.8 milionë eurosh e bërë publike në tender është vetëm kostoja e ndërtimit të rrugës. Por meqenëse kjo vepër do të ndërtohet me fondet e vetë kompanisë, përveç vlerës bazë qeveria do t’i paguajë asaj edhe një interes vjetor prej 5.2 për qind si dhe një tarifë shtesë për mirëmbajtjen e rrugës gjatë 13 viteve të ardhshme.

Rrjedhimisht në total kostoja e rrugës pritet të shkojë deri në 337.5 milionë euro, siç është vendosur në shpalljen e kontratës. Rruga Thumanë-Kashar është vetëm 20.8 kilometra e gjatë. Kjo do të thotë se qytetarët shqiptarë do të paguajnë 16.2 milionë euro për çdo kilometër të kësaj rruge duke përfshirë interesat dhe mirëmbajtjen për 13 vjet.

Rruga Milot-Balldren:

Gjatësia: 17.2 km
Kostoja: 161.5 milionë euro
Kohëzgjatja e pagesës: 13 vjet
Kostoja përfundimtare: 217.3 milionë euro
Cmim/kilometër: 12.7 milionë euro/kilometër

Qeveria hapi zyrtarisht tenderin për koncesionin e tretë të madh të programit 1 miliardë euro. Pas Rrugës së Arbrit dhe autostradës Thumanë-Kashar, projekti i radhës që do të jepet me koncesion është rruga Milot-Balldren.

Ky segment është 17.2 kilometër e gjatë dhe ka një kosto ndërtimi 161.5 milionë euro. Por duke përfshirë me mirëmbajtjen dhe interesat që shteti do I paguajë kompanisë private për 13 vjet, fatura totale e rrugës mund të arrijë deri në 217.3 milionë euro ose 12.6 milionë euro për një kilometër.

Pra nqs bëjmë një shumatore të kostos së dy projekteve të dhëna me koncension: 554.8 milionë euro për 38 kilometër rrugë me një mesatare cmimi/kilometër prej 14.2 milionë euro.

Por le të krahasojmë pak cmimin për kilometër të studiuar mbi kostot e rrugëve të vendeve më në zë të botës kur vjen fjala tek ndërtimi i një rruge me standardet më të larta teknologjike. (Kjo nuk ndodh në vendin tonë, por artikulli merr parasysh sikur cdo gjë të shkonte në një rrjedhë ideale)

***Këto janë cmimet mesatare që paguajnë vendet më të fuqishme evropiane për të ndërtuar 1 kilometër rrugë. Të dhënat janë marrë nga portali i njohur mbarëbotëror: WorldHighways.com

Pra është e dukshme se në Shqipëri taksa-paguesit paguajnë minimalisht 1.4 milionë euro më shumë se cdo taksa-pagues austriak (sjellim në kujtesë GDP e Austrisë 386.4 miliardë dollarë – plot 32.4 herë më të madhe se e Shqipërisë 11.93 miliardë dollarë). Gjithashtu taksa-paguesit shqiptarë kanë luksin të paguajnë afro dy-fish më shumë se cdo taksa-pagues gjerman për 1 kilometër rrugë.

Minimalisht shqiptarët meritojnë një shpjegim për këto cmime marramendëse për ndërtimin e këtyre rrugëve të cilat kujtojmë se janë në periferi të qyteteve dhe jo në qendra të banuara ku dhe cmimi do të rriteh natyrshëm.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Humb jetën kolonel Shena, zv.ministri Koçi: Do mbetesh ushtarak i shkëlqyer,nuk mundëm ta shpëtonim nga kthetrat e leuçemisë akute

Marjon Gorica Është ndarë nga jeta ditën e sotme, kolonel Shena, një ushtarak i mirënjohur me një kontribut të çmuar,...

U tha se po bëhej ndërtim pa leje në plazh, gazetari publikon Fake News: “Verifikoni lajmet që publikoni!”

Ditën e sotme në media qarkulloi një lajm se një ndërtim pa leje po ngrihej në një nga plazhet e virgjër të Durrësit. Pa...

Zgjedhjet e 2021-shit/ Erion Veliaj, ai që ka në dorë betejën e PS-së

Nga Roland Qafoku Në fushatën e vitit 2021 epiqendra do të jetë kryeqyteti, jo vetëm nga numri i lartë i deputetëve që nxjerr, 35 të...

Del para Gjykatës 44 vjeçari që therri nënën e tij: Nuk pendohem, më bëri magji!

Është vendosur nga Gjykata masa e arrestit ndaj 44-vjeçarit Olsi Çekiçi, i cili theri nënën e tij 70-vjeçare. Katër ditë pas ngjarjes makabër, 44-vjeçari ëshë...

LAJMI I FUNDIT/ Ulen shifrat e humbjeve nga Covid në Shqipëri, por…

Në 24 orët e fundit në vend, u shënua 1 viktimë si pasojë e Covid-19. Ndërkohë, u realizuar 506 teste, dhe u konfuirmuan 125...

Më shumë artikuj të ngjajshëm