E mërkurë, 23 Shtator, 2020

Cavani kandidat potencial për të nënshkruar me Real Madridin

Duhet të lexoni

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Sulmuesi uruguajan është i hapur për një ofertë, pasi Real Madridi po shikon një zëvendësues që do t’i zëvendësonte golat e shënuar nga Cristiano Ronaldo, pasi ky i fundit u largua te Juventusi.

Edinson Cavani, i cili shënoi 40 gola në 48 ndeshje të luajtura sezonin e kaluar për PSG dhe 49 gola në 50 ndeshje një sezon më herët, shihet si kandidat potencial për të zëvendësuar Cristianon sa i përket golave të shënuar. Ky transferim nuk mund të jetë i pamundur për Real Madridin, pasi Uruguajani është i hapur për një lëvizje, gjithnjë sipas AS.

Një lëvizje në Bernabeu është një ëndërr e parealizuar për Cavanin dhe ai do të jetë i gatshëm të nënshkruajë një kontratë dy ose tre vjeçare për të përfunduar karrierën e tij në kryeqytetin spanjoll.

Transferimi i Neymar apo Mbappes nga PSG duket i pamundur. Ata kanë luajtur vetëm një sezon tashmë me Parisienët dhe janë në ‘zemër’ të planeve të tyre për të ardhmen. Cavani është një opsion ndryshe nga dy lojtarët e lartëpërmendur. Ky largim nga Parc des Princes mund të zgjidhte edhe një konflikt të gjatë mes Cavanit dhe Neymarit, kur filloi me Neymar që sapo kishte ardhur dhe i’a mori një penallti qendër-sulmuesit.

Cavani ka një kontratë në fuqi deri në vitin 2020 dhe ai sapo e rinovoi atë sezonin e kaluar. Si 31 vjeçar që është, PSG do të ishte e gatshme t’a linte të shkonte për një shumë prej më pak se 100 milionë euro dhe kjo do të lehtësonte gjithashtu problemet e Fair Play Financiar për klubin parisien.

Çështja dhe problemi i vetëm për Real Madridin është rreth pagës së Uruguajanit. Ai do të kërkonte 12 milionë euro neto në sezon, duke përfshirë edhe 2 milionë të tjera bonus.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Pjesëmarrje masive! Mesazhi i çdo politikani dhe partie politike…

Nga MARJON GORICA Partitë politike tashmë kanë ndezur motorrët e fushatës, për ta finalizuar më pas atë me përballjen më...

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve të tij. I tillë është...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Më shumë artikuj të ngjajshëm