E premte, 7 Gusht, 2020

Fillojnë sot aplikimet për Llotarinë Amerikane. Ja si përzgjidhen fituesit dhe kriteret që duhet të keni parasysh

Duhet të lexoni

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Shqipëria dhe në këtë vit vazhdon të klasifikohet si një nga vendet përfituese të Llotarisë Amerikane, aplikimi i së cilës do të nisë që më datë 3 tetor deri më datë 7 nëntor të vitit 2018.
Në dispozicion të fituesve të Llotarisë në të gjithë botën janë vënë 50.000 mijë viza, shifër kjo që u konfirmua nga Departamenti i Shtetit Amerikan për vitin 2019.
Kushtet e kriteret e aplikimit vijojnë të njëjta, ndërkohë që këshillohet që aplikimi të mos lihet për ditën e fundit për shkak të mbingarkimit të sistemit dhe ëebsite-in përzgjedhës.
Përzgjedhja realizohet në mënyrë rastësore dhe në mënyrë kompjuterike.
Të gjithë aplikantët duhet që pikë së pari të sigurohen nëse i plotësojnë kriteret dhe nëse zotërojnë dokumentacionin e nevojshëm, duke përfshirë shkollimin dhe aftësitë për kualifikim ose punë të specializuar.
Pasi mund të rezultojë që mund të shpallesh fitues nga shorteu por nuk përfiton vizën pasi kriteret shqyrtohen pas intervistës, që do të thotë pas shpalljes së fituesve.
Ndërkohë përsa i përket pagesës së tarifës për vizën ajo paguhet në momentin që realizohet intervista dhe jo në fazën e aplikimit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në ShBA organizon Tubim Virtual me Albin Kurtin, para Zgjedhjeve të parakohshme të Vitit 2020

Të dielën, me 9 Gusht 2020, Lëvizja VETËVENDOSJE – Qendra në Shtetet e Bashkuara të Amerikës organizon Tubimin e...

Takimi i z.Ruçi me z.Arben Shehu është fillim i mbarë, i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i KLSh-së….

Nga Fejzo Subashi Kur institucionet Kushtetues, dhe jo vetëm kushtetues, drejtohen nga njerëz që nuk vijnë vetëm si suport dhe i marrëveshjeve politike gjejnë mbështetjen...

Zv.ministri i Mbrojtjes, Koçi: Zjarrvënia është tradhëti kombëtare!

Zv.ministri i Mbrojtjes, Petro Koçi, është shprehur lidhur me zjarrëveniet e ditëve të fundit. Ai thotë se ky veprim konsiderohet si tradhëti kombëtare, dhe...

Ju nuk duhet ta adhuroni dhe ta urreni Albin Kurtin, ma shumë se një njeri të ditur dhe adekuat për institucionet e Kosovës!?

Shkruan: Refiqe Hamiti Zoti fal mëkatet e të gjithëve por njeriu i sotëm e ka vështir të kuptojë se kur e bënë mëkatin! Edhe kur ju...

Ja cila është temperatura ideale për kondicionerin gjatë verës

Temperatura e kondicionerit në shtëpi gjatë verës duhet të jetë e tillë që në ambientet e brendshme të jetë rreth 10 gradë më poshtë...

Më shumë artikuj të ngjajshëm