E hënë, 13 Korrik, 2020

AKU-ja rehat fare me punën e saj, shih çfarë shitet në marketet e Tiranës

Duhet të lexoni

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Ndonëse Autoriteti Kombëtar i Ushqimit duhet të në siguroj dhe të na bindi ne si qytetar për pasjen e një sigurie ushqimore në kushtet më normale të mundshme, ne sot jemi përballë një situtate krejtësisht ndryshe.

Nëse do të duhet të mendojmë në lidhje me ekzistëncën e disa produkteve që shiten në treg jashtë kushteve normale, fillimisht duhet të hedhim vështrimin nga autoritetet përgjegjëse.

Sot në një pjesë të marketeve apo rrjeteve të mëdha në Tiranë gjejmë produkte ushqimore nga më të ndryshmet të cilat janë të skaduara, apo mbahen jashtë kushteve normale.

Një mungesë e madhe vëmendje nga ana e këtij institucioni i cili fatkeqësisht e bën inekzitent atë.

Por për cfarë ndërtohen institucione të tilla?

I referohemi rastit konkret.
Në një nga marketet e Kombinatit është gjetur ky produkt ushqimor, “ORIZ” brenda së cilës është gjetur një top i madh mbetjesh plastike.

Pra që këtu jemi përballë inekzistencës së punës së këtij autoriteti, i cili sic duket është i zënë me “punë” të tjera, por se cfarë punësh ato nuk i dimë ende.

Fakti që nëpër dyqane e markete gjejmë produkte të skaduara, kemi të bëjmë me një drejtori e cila nuk funksionon në punën e saj.

Ku është AKU Tiranë ? E ka të mundur të kontrolloj dhe të mbajë nën mbikqyrje cdo subjekt i cili kryen aktivitetin këtu? Apo me mendje të lehtë “synojnë” bizneset e mëdha për qëllime të tjera.

Ja se si po vriten qytetarët e Tiranës cdo ditë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Dieta liberale e Shpendit III (DLS III)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan:...

Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Te nderuar, po...

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I)

Dieta Liberale e Shpendit I (DLS I) Dieta Liberale e Shpendit II (DLS II) Dieta liberale e Shpendit III (DLS III) Shkruan: Dr. Shpend Pula Qellimi i shkrimit...

KRUJË/ Arrestohen 4 të rinj, shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare dhe …

Policia e Krujës ka arrestuar 4 persona që ushtronin veprimtari kriminale në fushën e kultivimit të kanabisit dhe shfrytëzuan seksualisht një 17-vjeçare. Gjithashtu janë...

Petro Koçi: Përtej dallimeve partiake, të vazhdojmë procesin e aplikimit për dëmet e tërmetit

Kryetari i Partisë Socialiste, Njësia nr.6, Petro Koçi i ka bërë thirrje banorëve të Kombinatit të prekur nga dëmet e tërmetit të aplikojnë për...

Më shumë artikuj të ngjajshëm