E shtunë, 19 Shtator, 2020

Ardit Sina: Sponsorizimet greke; tradhti e dyfishtë, po baltoset Shqipëria jonë!

Duhet të lexoni

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm...
GazetaOra.com është platformë informative e pavarur dhe e saktë. Për të mundësuar vazhdimin e punës tonë, për të ju informuar shpejtë, saktë dhe paanshëm, na duhet ndihma juaj me donacion. Ndihma juaj do të lehtësonte ekzistencën e kësaj ore të pavarur në dorën tuaj. Paraprakisht ju falenderojmë.

Për të dhuruar donacion, ju lutemi klikoni "Donate" mëposhtë:

Aleanca Kuq e Zi del me deklaratë publike nëpërmjet kreut të Forumit Rinor për çështjen e sponcorizimeve nga fondet sekrete greke mediave dhe figurave publike shqiptare.

Në emër të Aleancës Kuq e Zi si Kryetar i Forumit Rinor deklarojmë se jemi skeptikë për listat dhe pagesat në interes të Greqisë. Rinia KuqeZi dyshon se kjo listë është pjesërisht e vërtetë për të fshehur spiunët e vërtetë shqiptar që paguhen nga Athina. Këto janë akuza të rënda që duhet mbajtur qëndrim serioz.
Inkurajojmë Prokurorinë dhe Gjykatën të nisin hetimet duke ngritur një komision hetimor shtetëror në zbardhjen e së vërtetës. Aleanca Kuq e Zi beson se këto akuza të forta por shpreh çudinë që mungojnë emrat e dyshes Basha-Rama.
Aleanca Kuq e zi beson se kjo listë është fiktive që ka për qëllim ti djegi politikisht dhe mediatikisht figura të caktuara individësh te konsumuar nga Athina. Aleanca Kuq e Zi beson fuqimisht që ekziston një listë politikanësh, gazetarësh dhe portalesh të cilët janë blerë nga fondi sekret grek, por që emrat e vërtetë mbahen akoma fshehur. Ne dhe opinioni publik kërkojmë zbulimin e emrave të tradhtarëve kombëtar dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë. Aleanca Kuq e Zi kërkon të dijë nga komisioni hetimor a është një tradhti e dyfishtë e PS-së dhe PD-së duke publikuar emra të sajuar për ti djegur politikisht dhe mediatikisht dhe mban nën mëngë tradhëtarët e spiunat e vërtetë? Aleanca Kuq e Zi denoncon çdo individ, çdo media që publikon lajme dhe informacione me lista emrash jo faktike.

Këto veprime nuk kanë gjë tjetër veçse përçarjen vëllazërorë, diskriminimin e figurave politike dhe mediatike që janë opozitarë dhe patriotë, prishjen e imazhit kombëtar në sy të audiencës . Këto akte të turpshme të një politike të dobët të çojnë në dyshimin midis njeri-tjetrit dhe pabesueshmëri tek partnerët tanë Europiane dhe Amerikanë. Kërkohet nevoja të bashkohemi në një qëndrim të përbashkët për injorimin e këtyre informacioneve deri në përfundim procesit hetimor.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutemi shkruani emrin tuaj këtu

Ky sajt përdor Akismet-in për të pakësuar numrin e mesazheve të padëshiruara. Mësoni se si përpunohen të dhënat e komentit tuaj.

Më të rejat

Ndahet nga jeta Sabit Brokaj, zv.ministri Koçi: Mentor i së majtës shqiptare, do na mungosh!

Me lajmin e ndarjes nga jeta të doktor Sabit Brokaj, nuk kanë munguar as komentet e miqëve dhe dashamirësve...

KLSH-ja nuk do të jetë vetëm, institucion i zhurmës mediatike

Nga Fejzo Subashi Ende në fillesat e tij, si kreu i KLSH-së, Prof .Arben Shehu, po tregon qartë se ka tjetër vizion, strategji në menaxhimin dhe...

Nis shpërndarja e kartës së studentit dhe në konvikte, RSU2: Një mjet i domosdoshëm për çdo student!

Që prej ditës së mërkurë ka nisur shpërndarja e kartës së studentit dhe në Rezidencën Studentore Universitare Nr.2. Një nisëm kjo e Agjencisë së Rinisë...

E TASH KUSH ME I RA MURIT ME KOKË? ALBIN KURTI, ISH -UÇK-istat APO LDK!?

Shkruan : Refiqe R. Hamiti Emri shqiptar dhe Kosovë po "vdes",në gjumë. Ose,ose ta quajmë Kosovën si "borëbardha" ,deri sa të vijë princi ta puth...

Shqipëri-Lituani, publikohet formacioni i Kombëtares

Në prag të ndeshjes me Lituaninë, është publikuar formacioni i Kombëtares. Tekniku italian nuk ka bërë tre ndryshime nga sfida në transfertë ndaj Bjellorusisë,...

Më shumë artikuj të ngjajshëm